Yeniden örgütlenmeye çalışan FETÖ'cülere büyük şok!

AA |  08 Eylül 2018 Cumartesi - 15:56 | Son Güncelleme : 08 09 2018 - 16:11

Kayseri'de, tutuklu yargılandıkları Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davalarda, tahliye edildikten sonra yeniden örgütlenmek için toplantı yaptıkları sırada gözaltına alınan 10 kişiyle irtibatlı oldukları iddia edilen 2 kişi daha yakalandı.


Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ile İstihbarat Şubesi ekiplerince,  FETÖ üyelerinin Kazımkarabekir Mahallesi'ndeki bağ evine düzenlenen operasyonda  toplantı yaptıkları sırada gözaltına alınan 10 zanlıyla irtibatlı oldukları, daha  önce birlikte toplantılara katıldıkları tespit edilen ve mesleklerinden ihraç  edilen öğretmen A.V. ile eski itfaiyeci T.B. gözaltına alındı.
 
Zanlıların daha önce gözaltına alınan 10 şüpheli gibi tutuklu  yargılandıkları FETÖ/PDY'ye ilişkin davalarda tahliye edildikleri, tutuksuz  yargılanmalarının sürdüğü, buna rağmen örgütle bağlarını devam ettirdikleri  belirlendi.
 
Dün, FETÖ üyelerinin toplantı yaptıkları sırada bağ evine düzenlenen  operasyonda daha önce meslekten ihraç edilen öğretmenler F.S.E, A.K, Ş.M, M.Ö,  memur E.M.B, belediye çalışanı Ö.F, esnaf M.G, işçi M.S, iş adamları M.Z.G. ve  M.A. yakalanmıştı.

ETİKETLER