Yeni Zelanda'da iki camiye terör saldırısı

AA |  15 Mart 2019 Cuma - 17:42 | Son Güncelleme : 15 03 2019 - 17:42

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Bundan sonraki süreçte artık dünyanın, nefret diline, ayrılıkçı, İslam'ı korku şeklinde gösteren bu tür yaklaşımlara karşı bir olma zamanının geldiğini düşünüyorum. Dünyanın artık kınama konumundan aksiyon konumuna geçmesi gerektiğine inanıyorum" dedi.


Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Yeni  Zelanda'da iki camiye düzenlenen terör saldırısı ile ilgili, "Bundan sonraki  süreçte artık dünyanın, nefret diline, ayrılıkçı, İslam'ı korku şeklinde gösteren  bu tür yaklaşımlara karşı bir olma zamanının geldiğini düşünüyorum. Dünyanın  artık kınama konumundan aksiyon konumuna geçmesi gerektiğine inanıyorum." dedi. 
 
Kasapoğlu, Samsun'da gazetecilere yaptığı açıklamada, Yeni Zelanda'da  canice, alçakça bir saldırı sonucu 50'ye yakın kişinin şehit olduğunu söyledi.
 
Hiçbir şekilde hiçbir aklıselimin kabul edemeyeceği cinayet ötesindeki  katliamı şiddetle kınayan Kasapoğlu, "Buna vesile olan, bunu yapanları  lanetliyorum. Bundan sonraki süreçte artık dünyanın, nefret diline, ayrılıkçı,  İslam'ı korku şeklinde gösteren bu tür yaklaşımlara karşı bir olma zamanının  geldiğini düşünüyorum. Dünyanın artık kınama konumundan aksiyon konumuna geçmesi  gerektiğine inanıyorum." ifadelerini kullandı.
 
Kasapoğlu, İslam'ın nurunu hiçbir zaman hiçbir gücün söndüremeyeceğini  vurguladı.