Yeni Kia Rio gün sayıyor!

28 Haziran 2020 Pazar - 17:04 | Son Güncelleme : 28 06 2020 - 17:04

Kia’nın B segmentindeki sevilen modeli Rio, dördüncü neslinin makyajlanan yeni versiyonuyla yollara çıkmaya hazırlanıyor.


Makyajlanan Yeni Rio’da mekanik, donanım ve tasarım anlamında yenilikler ön plana çıkıyor. Kişiselleştirilmek üzere sunulan iç mekan renk alternatiflerine sahip olan Yeni Rio’nun, sınıfının üstündeki birçok teknolojik donanımla birlikte temmuz ayında Türkiye’de olması bekleniyor.  Kapsamlı bir makyaj operasyonu geçiren Rio’da tasarım, mekanik ve donanım anlamında değişiklikler bulunuyor. Birçok sürücü için Kia markasına giriş modeli olarak konumlanan Rio, pratiklik, kalite ve teknoloji olmak üzere temel özelliklerini korumaya devam ediyor. Yeni Rio, bu özelliklerini şerit takip asistanı, akıllı hız sabitleme sistemi, çarpışma önleme sistemi ve kör nokta çarpışma önleme asistanı da dahil yeni ileri teknoloji sürüş destek ve güvenlik sistemleriyle de zenginleştiriyor. 
 
 
Elektrikli ve hibritler geliyor
 
2020 yılı içerisinde Plan S stratejisini açıklayan ve daha sonra Avrupa pazarında bu amaçla atılacak adımları belirleyen Kia, elektrikli araç pazarında etkin rol alacağını ve 2021 yılı itibarıyla her modeli için elektrikli (hibrit, yarı hibrit, şarj edilebilir hibrit, tam elektrikli) bir alternatif sunacağını duyurmuştu.