1 2 3 4 5 6 7 8 9  
Galeriyi daha rahat gezmek için klavyenizdeki tuşlarını kullanabilirsiniz.

Yeni kabine görevi teslim aldı

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı yeni kabine üyeleri, eski mevkidaşlarıyla görev devir teslimi yaptı. Başta yeni Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak olmak üzere, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da eski bakanların yerine görevlerine başlamak üzere devir teslim töreni gerçekleştirdi.


BERAT ALBAYRAK

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrakoldu. Albayrak bugün Meclis'te yemin ettikten sonra eski Maliye Bakanı Naci Ağbal'dan ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'ten görevi teslim aldı.

Şimşek'ten görevi devralmasının ardından piyasalara önemli mesajlar veren Bakan Albayrak şunları dile getirdi: "Her ortamda Mehmet Bey'i anlatırım. 12 yıl önce yer sofrasında yediğimiz yemekten beri. Hazine Müsteşarlığı da artık bakanlık oldu. Rütbe yükseldi. Hazine çok güçlü bir insan kaynağı havuzu olan,güçlü bir kurum. Mali ve para politikasında yeni kabineyle çok daha hızlı hareket eden bir döneme giriyoruz.Mali ve bütçe disiplini noktasında dünyaya örnek teşkil edecek, para politikasında da güçlü ve diri bir döneme girilecek. Piyasa ekonomisiyle daha uyumlu ve güçlü olacağız. Enflasyonu tekrar tek hanelere indirmek için çok yoğun mesai harcayacağız. Yapısal değişim konusunda adımları çok daha hızlı atacağız. Küresel finansal sistemle daha entegre olacağız."

  • Kategori