Yeni gözdemiz doğal ve hormonsuz gıdalar

Destan HARMANCI |  03 Aralık 2003 Çarşamba - 2:37 | Son Güncelleme : 03 12 2003 - 2:37

Organik tarım yöntemleriyle geliştirilen yaş sebze, meyve ve kişisel bakım ürünleri sağlıklı yaşam düşkünlerinin ilk tercihi. Doğal beslenmenin tek ismi City Farm


City Farm, üç yıl önce bizlere organik ürünleri tanıtan ilk marka olmuştu. Firma İstanbul'da bulunan mağazalarında sağlıklı ve güvenilir ürünlerle geniş bir kitleye ulaşıyor. Peki nedir bu organik tarım? İlk bakışta pek de anlayamadığımız bu besinler ne işe yarıyor? Organik tarımın temelinde, doğal dengeleri bozmadan, kimyasal gübre yerine doğal gübrelerin kullanılması var. Organik tarım yöntemleriyle yetiştirilmiş gıdalar doğal ortamında olgunlaşmakta. Yani üretim aşmasında hiçbir yapay olgunlaştırıcı kullanılmamakta. Ayrıca organik ürünlerin genetik yapıları bozulmamıştır. Organik tarım yapılan arazilerde dönüşümlü ekim yapılmakta olup, bu toprağın kısa sürede kısırlaşması yerine sürekli kendini yenilemesini ve verimliliğini sürdürmesini sağlamaktadır.

Dolayısıyla organik ürünlerin besin içerikleri daha zengin ve daha dengelidir. Bu ürünler Tarım Bakanlığı tarafından onaylanıp teker teker sertifikalanıyor. Yeni yıl alışverişi için alternatif bulmakta zorlanıyorsanız City Farm'larda gıdasına düşkün insanlar için özel yılbaşı paketleri var. Kişisel bakım ürünleri ve çeşitli gıdalarla dolu olan hediye sepetleri 9 milyondan başlayan fiyatlarla satılıyor.

Ceviz yağından keten tohumuna
Müsli: Dengeli ve sağlıklı bir kahvaltı için City Farm'da 4 çeşit organik müsli bulunuyor. Kuru ve tropikal meyve sevenler için tropical müsli, ayçekirdeği içi, kabakçekirdeği içi ve badem gibi kuruyemiş sevenler için rich müsli, çilek sevenler için branberry müsli ve çölyak hastaları için üretilmiş olan glutensiz müsli.

Organik ceviz yağı: Ceviz yağı içerdiği E vitamini ve "omega-3" yağı açısından önemli bir besin maddesi. Omega-3 kalp ve damar hastalıklarının önlenmesinde ve kolestrolü düşürmekte önemli rol oynuyor.

Keten tohumu: Yüzde 35 oranında yağ içeriyor ve bunun yüzde 58'ini omega-3 oluşturuyor. Bunun dışında içerdiği lif oranıyla ve anti- kanserojenlerle zengin bir besin maddesi.

Organik bal: Soğuk süzme yöntemiyle elde edildiği için arıların binlerce çiçekten topladığı vitaminler ve diğer faydalı besinleri bünyesinde bulunduruyor. İstanbul'daki City Farm'lar: Akatlar Mayadrom © (0212) 351 53 75, Maslak Çarşı © (0212) 286 47 85, Ferahevler © (0212) 299 77 64, Anadoluhisarı © (0216) 465 61 59, Erenköy © (0216) 360 36 38

ETİKETLER

0