Yeni BMW i4, 2021 yılına hızlı girecek

09 Ekim 2018 Salı - 12:00 | Son Güncelleme : 09 10 2018 - 12:06

Bavyeralı ünlü Alman firmasının elektrikli araç ailesine yeni bir üye daha geliyor. Baştan çıkarıcı bir tasarıma sahip olan yeni BMW i4, daha şimdiden pek çok rakibini kıskandıracağa benziyor.


Otomobil piyasasına kazandırdığı birçok başarılı elektrikli aracı bulunan BMW firması uzunca bir süredir yeni modeli olan i4 üzerinde çalışmalarına devam ediyordu. Son gelen haberlere göre ise araç hakkında pek çok detay ortaya çıktı. Yeni i4 modelinin tasarımında, geçen yıl tanıtılan Vision Dynamics konseptinden esintiler göze çarpıyor. Aracın formatına göre yeni i4, BMW 4 Series Gran Coupe’nin elektrikli bir kuzeni olacak gibi görünüyor. Yeni i4 hakkında en dikkat çeken detay ise şüphesiz aracın menzili. Yeni Bmw i4 ile tek bir şarjla 700 km yol katedebiliyorsunuz. Bu mesafe rakiplerinin menzilleriyle karşılaştırıldığında oldukça yüksek bir değer olarak nitelendirilebilir.
 
Bmw’nin açıklamalarına göre yeni i4 modeli, yolda giden diğer her şeyden oldukça farklı bir tasarıma sahip. Bu da aracın fazlasıyla dikkat çekici olduğu anlamına geliyor. Yeni Bmw i4, hafif gövde yapısıyla, piyasada ki pek çok araca göre ise çok daha dinamik bir yapıda.
 

ETİKETLER

otomobil haber bmw