YDS sonbahar dönemi başvuruları nasıl yapılır?

23 Temmuz 2018 Pazartesi - 7:33 | Son Güncelleme : 23 07 2018 - 14:49

YDS sonbahar dönemi başvuruları ÖSYM tarafından alınmaya devam ediyor. YDS sonbahar dönemi sınav başvuruları 18-26 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Peki YDS başvurusu yaparken neler dikkat etmek gerekir? İşte ayrıntılar...


YDS sonbahar dönemi başvuruları devam ediyor. ÖSYM tarafından alınan ve 9 Eylül'de gerçekleştirilecek YDS sonbahar dönemi başvuruları için adaylar ais.ösym.gov.tr adresi üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecek. Adaylar sınav başvuru ücreti olarak 100 TL ödeyecek.

YDS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?
 
2.2. BAŞVURU İŞLEMİ
 
Başvurular elektronik ortamda alınacaktır. Bu konuda adayların izleyeceği yol aşağıda açıklanmıştır:
 
a) Kılavuz ve Aday Başvuru Formunun edinilmesi: Sınava katılmak isteyen adaylar, Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna başvuru süresi içinde ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilirler. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır.
 
b) Başvuruların nasıl yapılacağının belirlenmesi:
Merkezimiz kayıtlarında geçerli bir fotoğrafı (*) bulunmayan adaylar;
başvurularını diledikleri bir başvuru merkezi aracılığıyla yapacaklardır.
 
Merkezimiz kayıtlarında geçerli bir fotoğrafı (*) bulunan adaylar; başvurularını bireysel olarak internet aracılığıyla (https://ais.osym.gov.tr) veya diledikleri bir
başvuru merkezi aracılığıyla yapacaklardır.
 
* Geçerli fotoğraf: Son 50 ay içerisinde herhangi bir başvuru merkezinden çekilmiş ve ÖSYM tarafından reddedilmemiş fotoğraflar geçerli fotoğraftır. Başvuru merkezleri bilgisi ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinde yer almaktadır.
 
c)Aday Başvuru Formunun doldurulması: Adaylar bu kılavuzun 2.3. maddesini dikkatlice okuduktan sonra Aday Başvuru Formunu dolduracaklardır.