YDS cevap kağıtları erişime açıldı

19 Nisan 2019 Cuma - 15:18 | Son Güncelleme : 19 04 2019 - 15:18

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) 24 Mart'ta 25 farklı dilde uygulanan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı'nın (2019-YDS/1) cevap kağıtları ve aday cevaplarının erişime açıldığı bildirildi.


ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 2019-YDS/1  adaylarının cevap kağıtlarının görüntüleri ve cevap kağıtlarına yapmış oldukları  işaretlemelerin optik okuyucular tarafından değerlendirilmesi sonucu elde edilen  aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara  verdikleri yanıtları ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla 10  gün süreyle erişime açıldı.
 
Adaylar, ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" adresine T.C. kimlik  numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve "Cevap Kağıdı  Görüntüleme" ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kağıdı görüntüsünü,  cevap kağıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla  okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru yanıtlarını  görebilecek.
 
Adaylar, cevapları ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki  soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru  kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya  kendilerinin vermiş olduğu cevabı görüntüleyebilecek.