YDS başvurusu için bugün son gün! 2018 YDS başvuruları nasıl yapılır?

26 Temmuz 2018 Perşembe - 7:45 | Son Güncelleme : 26 07 2018 - 15:00

YDS başvuruları bilindiği üzere 18 Temmuz tarihinde başlamıştı. Adaylar 18-26 Temmuz tarihleri arasında YDS başvuru işlemlerini gerçekleştirmeye devam edecek. ÖSYM tarafından alınan YDS başvuruları bugün sona erecek.


18 Temmuz'da başlayan YDS sonbahar dönemi başvuruları için son gün bugün! Binlerce adayı yakından ilgilendiren YDS sınavı için başvurular ais.ösym.gov.tr adresi üzerinden saat 23:59'a kadar devam edecek.
 
BAŞVURU İŞLEMİ
 
Başvurular elektronik ortamda alınacaktır. Bu konuda adayların izleyeceği yol aşağıda açıklanmıştır:
 
a) Kılavuz ve Aday Başvuru Formunun edinilmesi: Sınava katılmak isteyen adaylar, Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna başvuru süresi içinde ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilirler. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır.
 
b) Başvuruların nasıl yapılacağının belirlenmesi:
 
Merkezimiz kayıtlarında geçerli bir fotoğrafı (*) bulunmayan adaylar; başvurularını diledikleri bir başvuru merkezi aracılığıyla yapacaklardır.
 
Merkezimiz kayıtlarında geçerli bir fotoğrafı (*) bulunan adaylar; başvurularını bireysel olarak internet aracılığıyla (https://ais.osym.gov.tr) veya diledikleri bir başvuru merkezi aracılığıyla yapacaklardır.
 
* Geçerli fotoğraf: Son 50 ay içerisinde herhangi bir başvuru merkezinden çekilmiş ve ÖSYM tarafından reddedilmemiş fotoğraflar geçerli fotoğraftır. Başvuru merkezleri bilgisi ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinde yer almaktadır.
 
c)Aday Başvuru Formunun doldurulması: Adaylar bu kılavuzun 2.3. maddesini dikkatlice okuduktan sonra Aday Başvuru Formunu dolduracaklardır. 
.