Yaza festivaller damga vuruyor

KEREM AKYILDIZ / akyzkerem@gmail.com |  28 Temmuz 2018 Cumartesi - 2:30 | Son Güncelleme : 28 07 2018 - 2:30

Teoman’dan Tom Jones’a Türkiye yaz aylarını yine müzikle dolu geçirmeye devam ediyor.


Türkiye’nin en büyük gençlik festivali

Gezgin Fest Kilyos, 28-29 Temmuz’da Big Beach Kilyos Gümüşdere’de müzikseverlere ev sahipliği yapıyor. Türkiye’nin en kapsamlı gençlik festivali olan Gezgin Fest’te 78 sanatçı ve grup, 10 bin kişilik bir alanda, 2018 yazını renklendiriyor. Müziğin yanı sıra festivalde gün içinde atölyeler, stand-up ve film gösterimleri bulunuyor. Festivalde bugün Teoman, Cem Adrian, Ezhel, Yüzyüzeyken Konuşuruz, Sena Şener, Deniz Sipahi, yarın Feridun Düzağaç, Can Goxsahne alacak. Festivalin kombine bilet fiyatı 122, günlük bilet fiyatı ise 92.50 TL.

Açık havada sinema keyfi

Ay ışığında sinema keyfi her Cuma akşamı 21:00’da Vadistanbul’da. 3 Ağustos Cuma günü Kıvanç Tatlıtuğ ve Büşra Develi’nin rol aldığı ‘Hadi Be Oğlum’ adlı film izleyiciyle buluşacak. Herkese açık, ücretsiz gösterimler 14 Eylül’e kadar devam edecek.

Bozcaada’da caz zamanı

Caz festivallerine açık havada bir caz festivali deneyimi tasarlayarak yeni bakış açısı getiren ve geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen Bozcaada Caz Festivali, bugün ve yarın caz severleri bekliyor. Farklı jenerasyonlardan müzisyenleri buluşturacak olan Bozcaada Caz Festivali; Bozcaada Ayazma Manastırı’nda gerçekleşecek. Festivalin biletleri 145 TL.

Elektronik müzik 15. yılında

Electronica Festival, bugün ve yarın İstanbul Kafes’te elektronik müzik severleri bekliyor. Adana Twins, BOg, Carrot Green, Chaim, Denis Horvat, Extrawelt live ve daha nicelerinin sizleri beklediği festivalin bilet fiyatları 237 TL.

Rekor kıran ikili Türkiye’de

İngiltere ve ABD listelerinde zirveyi zorlayan şarkıları “#Selfie”nin ardından “Don’t Let Me Down” ve “Closer” ile rekor dinleyiciye ulaşan The Chainsmokers, 3 Ağustos Cuma günü Küçükçiftlik Park’ta. Bilet fiyatları 146 TL ile 748 TL arasında.

Kenan Doğulu geri döndü

Kenan Doğulu yeni albümü Vay Be ile Harbiye’de dansa davet ediyor. 2 Ağustos Perşembe akşamı Cemil Topuzlu Harbiye Açıkhava Sahnesi’nde gerçekleşecek konserin bilet fiyatları 400 TL ile 60 TL arasında. Doğulu, yeni albümünde pop elektronik etnik house tarzındaki şarkıları ilk kez canlı olarak seslendirecek.

Gal Kaplanı Antalya’da

Galler asıllı olduğu için “Gal Kaplanı” denilen dünyaca ünlü İngiliz sanatçı Tom Jones 30 Temmuz Pazartesi günü Regnum Carya Golf&SPA Resort sahnesinde sevenleriyle buluşacak. 60’lı yılların yetiştirdiği Tom Jones’n konser bilet fiyatı 500 TL.

ETİKETLER