Yaz bitti hamam sezonu açıldı

Melis Güvenç (mguvenc@gazetevatan.com) |  09 Eylül 2018 Pazar - 2:30 | Son Güncelleme : 09 09 2018 - 2:30

Filmlerdeki meşhur hamam sahnelerini Cağaloğlu Hamam’ında sıkça görebilirsiniz. Çünkü eğlencelerinde zeytinyağlı dolmaların, limonataların servis edildiği, dansözlerin yer aldığı masajlı yıkamalı konsept davetler eğlence dünyasına damga vuracak.


Tarihi hamamlar farklı deneyimler yaşatmak isteyen eğence sektörünün yeni gözdesi olmaya başladı. Farklı eğlence organizasyonu, özel davetler, kına geceleri hatta düğünler bile artık hamamlarda yapılır oldu. Hamam işletmecileri de bu talep karşısında hem tarihi dokuyu bozmadan hem de eğlencenin dozunu artırmak için birçok revizyona imza atıyor. Tarihi Cağaloğlu Hamamı da bunların en başında gelenlerden. 300 yıllık Cağaloğlu Hamamı yıkanmaya, masaja ve keselenmeye gelenler dışında artık sanatseverlere de ev sahipliği yapacak. Hamamın ortak alanında kurulacak bir sahneyle hem tiyatro oyunları hem de akustik konserler verilip sergiler için bir sanat evine dönüşecek. Yakında restorantı da açılacak hamam bu konuda da iddialı. Geçen aylarda yaptığı DJ partileriyle dikkat çeken hamam konseptli eğlenceler için kış sezonuna şimdiden rezerve edilmiş bile. Hamamda eğlencenin zirve yapacağı kesin ancak bunu yaparken yıkanmak her zaman ilk planda olacak. Eğer bir organizasyon yapmak isterseniz hem erkek hem kadın olmak üzere iki bölümden oluşan alanlardaki, hamamdan birinde yapabilirsiniz. Diğer hamamda eğlence devam ederken diğeri hizmet vermeye devam ediyor.

1 saatlik hamam kapatma 400 Euro 

Önümüzdeki günlerde filmlerdeki meşhur hamam sahnelerini Cağaloğlun’da sıkça görebilirsiniz. Çünkü eğlencelerinde zeytinyağlı dolmaların, limonataların servis edildiği, dansözlerin yer aldığı eğlenceler, konsept eğlenceler için hazırlıklar sürüyor. Hamamı saatini hafta içi 400, hafta sonu 700 Euro’ya kapatabiliyorsunuz. Kapattığınız saat içinde ise 600 kişilik kapasitesi olan hamama istediğiniz kadar kişiyi ağırlayabiliyorsunuz. Özellikle gelin ve damat hamamlarında farklı paket fiyatları bulunuyor. Eğer sazlı, sözlü, mezeli, dansözlü, masajlı bir paketi sabah 10.00, akşam 16.00 saatleri arasında seçerseniz 20 kişi 6 bin TL ödüyorsunuz. Yani bu paketi seçenler kişi başı 300 TL ödemiş oluyor. Saat 16.00’dan sonra veya haftasonun organizasyon yapmak isterseniz de fiyat kişi başı 320 TL oluyor. Normal birgünde hamama yıkanmaya girdiğinizde ise 10 dakika kese, 15 dakika köpük masajı ve ikramlıklar olmak üzere fiyat 375 TL oluyor. Hamamda kaldığınız süre boyunca size özel bir oda ayrılıyor ve bu odada dilediğiniz kadar dinlenebiliyorsunuz. Hamama girerken bütün kullanacağınız malzemeler size tek kullanımlık kitler halinde veriliyor. Böylece hijyenden asla ödün verilmiyor. Ayrıca hamama girmeden önce hijyen açısından sağlık formu dolduruyorsunuz ve one göre yönlendiriliyorsunuz. 

Oteller sunumları çeşitlendirdi

Beş yıldızlı otellerin çoğu spa ve Türk hamamlarına olan ilgiyi zirveye taşıyınca, tarihi hamamlar da bu yarışa girdi. Turistlerin büyük ilgi gösterdiği hamam eğlencelerini ve sunumlarını çeşitlendiren tarihi hamamların çoğu bu anlamda restore edildi bile...  
 

Cağaloğlu Hamamı Cağaloğlu Hamamı aralarında, Mustafa Kemal Atatürk’ten hemşire Florence Nightingale’e kadar birçok ünlüyü ağırlamış. Bu hamamı farklı kılan özelliklerden biri de suyu ısıtmak için Ayvalık’tan getirtilen zeytin çekirdeklerinin kullanılması.

Kılıç Ali Paşa Hamamı

Karaköyde bulunan, geniş ve görkemli kubbesiyle büyüleyici bir atmosfere sahip Kılıç Ali Paşa Hamamı’nın girişi 270 TL. Masaj fiyatları ise bölgesel 190 TL, tüm vücut olmak üzere 430 TL’ye kadar çıkıyor. 6-12 yaş arası çocukların hamama giriş fiyatları da 160 TL. Hamamda kadınlar ve erkekler ayrı saatlerde kabul ediliyor. Fiyatlara kese, köpük ve ikramlar dahil. 

 
Çemberlitaş Hamamı 

Kadın ve erke olmak üzere çifte hamamlardan olan Çemberlitaş Hamamı 240 TL. 15 dakika boyunca sürecek kese masajı, uzun bir süre çıkmak istemeyeceğiniz sultan ve köpük banyoları hizmetleri var. Ayrıca hamamda değişik tarzda masajlar denemek isteyenler için Aromaterapik Yağ Masajı Refleksoloji, Hint Baş Masajı ve cilt için kil masajı da mevcut.  

 
Hürrem Sultan Hamamı 

Fatih’te bulunan hamamın giriş ücreti paketler dahilinde 45 Eurodan başlayarak 160 Euro’ya kadar çıkıyor. Ayrıca kadınlara özel olarak indirimler de yapılmakta. Tüm bunların yanı sıra kadınlara özel indirimlerin haricinde hamam, bayram gibi özel günlerde de çeşitli kampanyaları da ziyaretçilerine en iyi şekilde sunuyor. 

ETİKETLER


YAZARLAR Prof. Dr. Halim Hattat Prof. Dr. Halim Hattat
Penisin de “hisleri” var!
Tülay Gürler Kurtuluş Tülay Gürler Kurtuluş
Bahara merhaba diyen kitaplar
Ahmet Örs Ahmet Örs
Sosu bağlamak gerek…
Türkan Hiçyılmaz Türkan Hiçyılmaz
Çocuğa baskı yapmak okula uyum sürecini uzatır
Dr. Yasemin Arslan Dt. Şule Arslan Dr. Yasemin Arslan Dt. Şule Arslan
Estetik dünyasında son gelişmeler
Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta
Gıda intolerans testlerinin gerçek yüzü
Kürşad Zorlu Kürşad Zorlu
Bozkırda yeşeren başarı öyküsü…
Hasan Genç Hasan Genç
iPhone’larda Home tuşuna güle güle
Bahar Saygılı Bahar Saygılı
Federer’in şifreleri
Lütfü ÖZEL Lütfü ÖZEL
İşte karşınızda Selin Williams
Demet Sarova Demet Sarova
MasterChef’i sakın Ramsay görmesin!
Zeynep Kakınç Zeynep Kakınç
Bayram sofrasında büyük buluşma
Gül Yiğit Gül Yiğit
Mutlu ve başarılı insanların yaşam felsefesi
Güldeniz Ayral Güldeniz Ayral
Yeni jenerasyon modacılarımız
Murat Çelik Murat Çelik
İrlanda’nın ata sporu boks
Ayşe Kucuroğlu Ayşe Kucuroğlu
Ege’nin iki kardeş mutfağı buluştu
Ayşe Brav Ayşe Brav
Kınada şıklık yarışı
Berna Laçin Berna Laçin
Okullar açılırken veli dilekleri
Füsun Saka Füsun Saka
Tenten’den Birkin çantaya; Avrupa’yı Avrupa yapan değerler
Cem Ceminay Cem Ceminay
Çalıntı şarkıyı çalmışlar kopyasını yapmışlar
Teoman Hünal Teoman Hünal
Diyarbakır’ın eşsiz lezzetleri
Süha Derbent Süha Derbent
Yanı başınızdaki cennet Meis Adası
Tülay Gürler Kurtuluş Tülay Gürler Kurtuluş
Okunması gereken dünya klasikleri
Dr.Yasemin Bradley Dr.Yasemin Bradley
Sağlıklı oruç tutmanın yolları
Engin Akın Engin Akın
Korfu Adası'nda dalak dolması
Eylem Kaftan Eylem Kaftan
'Herkesin yarım kalmış hikayesi var'
Damla Doğan Damla Doğan
Aldırdığınız yağdan kök hücre üretiyorlar
Canan Tan Canan Tan
Şiddet mi, cinnet mi?
Güney Öztürk Güney Öztürk
21. yüzyılda ne ile karşı karşıyayız?
Barış Öztürk Barış Öztürk
75 yıllık efsane Jeep