Yarın için kritik uyarı geldi! Türkiye genelinde etkili olacak

AA,İHA |  07 Nisan 2019 Pazar - 14:39 | Son Güncelleme : 07 04 2019 - 14:49

Meteoroloji’den gelen son dakika bilgilerine göre İstanbul’da akşam saatlerinde sağanak yağış bekleniyor. Öte yandan, Marmara, Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz, Güneydoğu Anadolu ile Sinop, Kahramanmaraş, Hatay, Osmaniye, Elazığ, Bingöl, Şırnak ve Siirt çevrelerinin yarın sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacağı tahmin ediliyor.


Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, yarın ülke  geneli parçalı ve çok bulutlu olacak.
 
Marmara, Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz, Güneydoğu  Anadolu ile Sinop, Kahramanmaraş, Hatay, Osmaniye, Elazığ, Bingöl, Şırnak ve  Siirt çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin  ediliyor.
 
Yağışların, kıyı Ege ile Edirne ve Çanakkale çevrelerinde yerel olarak  kuvvetli olması öngörülüyor.
 
Rüzgarın, Ege bölgesi ile göller yöresinde güney yönlerden kuvvetli  esmesi, Orta ve Doğu Karadeniz'in kıyı kesimlerinde sis ve pus hadiseleri  görülmesi bekleniyor.
 
 
 
İSTANBUL'A BU AKŞAM YAĞMUR YAĞMASI BEKLENİYOR
 
Yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ile Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Eskişehir, Konya, Karaman, Malatya ve Elazığ çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Ege kıyılarında kuvvetli olması bekleniyor. Bu sabah saatlerinde Marmara Bölgesi'nin kuzey ve doğusu, kuzey, iç ve doğu bölgelerde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. Rüzgarın Güney Ege ile Antalya kıyılarında güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar, genellikle doğu ve kuzeydoğu, güney kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Güney Ege ile Antalya kıyılarında kuvvetlice (30-50 Km/Saat) esecek. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
 
Ankara: Parçalı yer yer çok bulutlu 19
 
İstanbul: Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinde sağanak yağışlı (Sabah saatlerinde pus ve sis hadisesi bekleniyor) 17
 
İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 20
 
Adana: Parçalı ve çok bulutlu 23
 
Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 18
 
Samsun: Parçalı bulutlu 16
 
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu 14
 
Erzurum: Parçalı yer yer çok bulutlu 12
 
Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 19