Yalova Belediyesi'nde 'zimmet' soruşturması! 3 tutuklama daha...

AA |  28 Şubat 2020 Cuma - 17:34 | Son Güncelleme : 28 02 2020 - 17:34

Yalova Belediyesinde bir çalışanın zimmetine para geçirdiği iddiasıyla gözaltına alınan 3 zanlı, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.


Cumhuriyet Başsavcılığınca, Yalova Belediyesi Mali Hizmetler  Müdürlüğünde çalışan Reşat E'nin zimmetine para geçirdiği iddiasıyla başlatılan  soruşturma sürüyor.
 
Soruşturma kapsamında önceki gün İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve  Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından gözaltına alınan T.T, H.Ç.  ve E.G'nin Emniyet Müdürlüğündeki işlemleri tamamlandı.
Yalova Devlet Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen 3 zanlı,  güvenlik önlemleri altında adliyeye getirildi. 
 
Savcılıktaki sorgularının ardından Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen  zanlılar tutuklandı.
 
Soruşturma
 
Yalova Belediyesi yetkililerince 6 Şubat'ta, Mali Hizmetler  Müdürlüğünde çalışan Reşat E'nin muhasebe kayıtlarında yaptığı usulsüz işlemlerin  tespitinin ardından İl Emniyet Müdürlüğüne başvurulmuş, ardından da savcılığa suç  duyurusunda bulunulmuştu.
 
Denizli'de yakalanarak Yalova'ya getirilen Reşat E'nin yanı sıra  Belediye Başkan Yardımcısı Halit G, Mali Hizmetler Müdürü Şenay Reyhan K. ve  müteahhit Bekir B. tutuklanmış, gözaltına alınan zanlılardan belediye personeli  S.Ö. adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.
 
Daha sonra gözaltına alınan Başkan Yardımcısı Halit G'nin sekreteri  B.T, soruşturma dosyasında adı geçen bir şirketin muhasebe personeli O.G.  tutuklanmış, Halit G'nin şoförü B.E. adli kontrol şartıyla salıverilmişti.
 
Önceki gün düzenlenen operasyonda ise belediye personeli olmadıkları  öğrenilen T.T, H.Ç. ve E.G. de soruşturma kapsamında gözaltına alınmıştı.
 
Soruşturma kapsamında dün Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ile  tutuklu bulunan Başkan Yardımcısı Halit G. görevden uzaklaştırılmış, Başkan  Salman hakkında da Cumhuriyet Başsavcılığınca "ihaleye fesat karıştırmak ve  zimmet" suçlarından soruşturma başlatılmıştı.