Yabancı turizmcilerin İstanbul ilgisi rekor kırdı

AA |  14 Mayıs 2019 Salı - 10:57 | Son Güncelleme : 14 05 2019 - 12:26

TÜROB ve THY iş birliğiyle yabancı turizmcilere yönelik tanıtım ve ağırlama organizasyonları mayıs ayında rekor seviyeye ulaştı. Mayıs ayının ilk 2 haftasında 32 destinasyondan 500'ün üzerinde tur operatörü ve seyahat acentesi üst düzey yöneticisi İstanbul'da ağırlanırken, tanıtımlarda, yabancı yöneticilerin İstanbul Havalimanı'na büyük ilgisi dikkati çekti.


Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) ve Türk Hava  Yolları'nın (THY) iş birliği kapsamında, dünyanın dört bir yanından gelen  turizmcilere yönelik tanıtım ve ağırlama faaliyetleri mayıs ayında rekor seviyeye  ulaştı.  TÜROB'dan yapılan açıklamaya göre, TÜROB ve THY, önemli bir tanıtım  etkinliğine imza atıyor.
Mayıs ayının ilk 2 haftasında toplam 32 destinasyondan 500’ün üzerinde  tur operatörü ve seyahat acentesi yöneticisi, TÜROB üyesi oteller ev sahipliğinde  İstanbul'da ağırlandı. Organizasyonda, İstanbul’un tüm turistik özelliklerinin tanıtımının  yanı sıra İstanbul Havalimanı'nın öne çıkması dikkati çekti.
 
 
Katılan heyetlere yeni havalimanı ve İstanbul turizm ürünleri hakkında  bilgi verildi. Yabancı tur operatörü ve seyahat acentelerinin üst düzey  yöneticileri, İstanbul Havalimanı'na büyük ilgi gösterdi.
 
 
Şehir merkezi ve oteller koordinasyonunu hedefleyen famtrip (aile  gezisi) organizasyonlarında 15 gün içinde Hamburg, Lagos, Napoli, Washington,  Abidjan, Birmingham, Abuja, Uganda, Odessa, Kiev, Dublin, Riga, Saraybosna,  Tiflis, Sofya, Londra, Priştine, Edinburgh, Helsinki, Manchester, Stockholm  Kopenhag, Gotheburg, Oslo, Minsk, Talin, Vilnius, Varşova, Amsterdam, Budapeşte,  Brüksel ve Lüksemburg destinasyonlarından katılım sağlandı.  
 
"Yavaşlayan dönemi avantaja çeviriyoruz"  
 
 Açıklamada görüşlerine yer verilen TÜROB Başkanı Müberra Eresin,  ramazan ayının, turizm sektörü açısından özellikle İstanbul’da yavaşlama görülen  bir dönem olduğuna işaret ederek, bu dönemi avantaja çevirmek için iş ortakları  THY ile birlikte güzel bir girişimde bulunduklarını belirtti. 
Davetli destinasyonlar içerisinde mümkün olduğunca pazar çeşitliliği  yaratmaya çalıştıklarını belirten Eresin, "İşlerimizin azaldığı bu dönemi verimli  bir şekilde kullanarak ülkemiz ve şehrimiz tanıtımına önemli bir katkı  sağladığımıza inanıyoruz. Bizlere bu kadar büyük hacimli bir işte destek olan tüm  üyelerimize içtenlikle teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.  
 
 
 "İstanbul'a ilgi çok yüksek"  
 
Müberra Eresin, TÜROB olarak sadece bu dönemde değil, her dönem  tanıtım faaliyetleri sürdürdüklerini aktararak, "Son dönemde bu tanıtım trafiği  çok hızlandı. Bizim girişimlerimizin yanı sıra özellikle yabancı turizmcilerin  İstanbul'a olan ilgilerinde de dikkati çeken bir yükseliş var. Bunu son dönemdeki  organizasyonlarda gözlemliyoruz. Katılımcıların İstanbul Havalimanı'na olan  ilgileri de yüksek düzeyde." değerlendirmesinde bulundu.
 
  
 

ETİKETLER