Van'da kaybolan tekneyle ilgili iki kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı

DHA, AA |  06 Temmuz 2020 Pazartesi - 8:40 | Son Güncelleme : 06 07 2020 - 9:06

Van'daki kayıp tekneyle ilgili yapılan arama tarama çalışmalarında, 2 kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı. Ölenlerin sayısı 11'e yükseldi.


Van'da, 27 Haziran'da göle açılan bir teknenin kaybolduğu  ihbarı üzerine başlatılan arama çalışmalarında 2 kişinin daha cesedi bulundu. 
 
Gevaş ilçesine bağlı Altınsaç Mahallesi'nden Van Gölü'ne açılan ve bir  daha haber alınamayan teknenin bulunması için ekipler sabah saatlerinde yeniden  çalışmalara başladı.
 
Van Gölü yüzeyinde Jandarma, JAK, Emniyet Müdürlüğü, AFAD, UMKE ve  sağlık ekipleri çalışma yürütüyor. 
 
Deniz Kuvvetlerinden bir ekibin de dahil olduğu çalışmalarda, 4 sonar  ve 4 ROW cihazıyla suyun altı taranıyor. Diğer ekipler de havadan, karadan ve göl  yüzeyinde arama faaliyetlerini sürdürüyor. 
 
Van Gölü'nün tamamında yapılan arama çalışmalarında ROW cihazlarıyla  200 metre derinliğe kadar inen ekipler, dünden bu yana 2 kişinin daha cansız  bedenine ulaştı. Şu ana kadar 11 kişinin cesedi bulundu ancak tekneye dair bir  ize rastlanmadı.
 
Olumsuz hava koşulları nedeniyle suyun bulanık olmasının arama  çalışmalarını olumsuz etkilediği, cihazların net görüntü alamadığı bildirildi.
 
Olay 
Gevaş ilçesine bağlı Altınsaç Mahallesi'nde tekneleriyle 27 Haziran'da  Van Gölü'ne açılan Sedat ve Medeni Akbaş'tan uzun süre haber alınamaması üzerine  mahalle muhtarı güvenlik güçlerine kayıp ihbarında bulunmuştu. 
 
Bunun üzerine İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına ait  gece görüşlü termal kameralı helikopter, İHA ve botlarla göl ve çevresinde arama  çalışması başlatılmış ancak teknenin izine rastlanmamıştı. Olayın ardından  gözaltına alınan 4 kişi tutuklanmıştı.
 

ETİKETLER

Van kayıp tekne tekne