Uyarıları dinlemeyip Fatih ve Esenler'de caddeleri doldurdular

DHA |  01 Nisan 2020 Çarşamba - 16:06 | Son Güncelleme : 01 04 2020 - 16:06

Corona virüs ile mücadele tedbirleri kapsamında İstanbulluların çoğunluğu gönüllü olarak evlerinde kalırken, uyarıları dinlemeyip evlerinden çıkanlar Fatih ve Esenler'de caddelerde kalabalıklar oluşturdu.


Dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün Türkiyede de görülmesiyle birlikte geniş çaplı önlemler alınmaya devam ediliyor.Bu kapsamda salgın nedeniyle "evde kal" uyarıları yapılmaya devam ediliyor ve günlerdir birçok kişi bu uyarıları dikkate alarak, virüsün yayılmaması için evinden çıkmıyor. Birçok iş yeri de evden çalışma düzenine geçerek çalışanlarını evde tutmaya devam ediyor. Ancak İstanbulun Fatih ve Esenler ilçelerinde oturan bazı vatandaşlar uyarıları dikkate almayarak caddelerde dolaştı. Kalabalıktan dolayı sosyal mesafe alanı oluşmadı.
 
EN TEHLİKELİ YER ESENLER
Esenler'da oturan Mithat Has, Esenlerde hiç kimseyi içeriye sokamıyorsun. En tehlikeli yer burası. Nedense onu bilmiyoruz. Bankaların, postanelerin önü ana baba günü. Bakalım ne olacak. Allah sonumuzu hayır etsin dedi. Kalabalıktan şikâyetçi olan bir diğer vatandaş Derviş Altıntaş ise,Kalabalık olması risklidir. Milletin şuanda tenceresi, tavası pişmiyor ki. Hep sokakta. Ama Cumhurbaşkanımızdan, devletimizden Allah bin kere razı olsun. Vatandaşı sahipsiz bırakmıyor dedi.