Ünlü iş adamı Ali Raif Dinçkök son yolculuğuna uğurlandı

12 Aralık 2018 Çarşamba - 16:52 | Son Güncelleme : 12 12 2018 - 17:21

Kimya enerji tekstil ve gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren Akkök Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Ali Raif Dinçkök (74) Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camiinde öğleyin kılınan cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi. Dinçkök'ün cenaze törenine iş, spor ve siyaset dünyasından çok sayıda kişi katıldı.


Bir süredir rahatsızlığı sebebiyle tedavi gördüğü hastanede vefat eden Akkök Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Raif Dinçkök için Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camiinde öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazı kılındı.  Aynı zamanda Fenerbahçenin eski yönetim kurulu üyelerinden olan Dinçkökün cenazesine Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe eski Başkanı Aziz Yıldırım, Galatasaray Kulübü eski Başkanı Faruk Süren, Muharrem İnce,  Mehmet Ağar, Hüsamettin Özkan, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç, futbol yorumcusu Şansal Büyüka başta olmak üzere iş ve spor camiasından çok sayıda kişi katıldı.
 
 
 
TAZİYE KUYRUĞU
 
Taziyeleri Ali Raif Dinçkök'ün eski eşi  Sernur Çiftçi, oğlu Raif Dinçkök ve kızı Alize Dinçkök ile diğer aile üyeleri kabul etti. Taziyelerin kabulü sırasında  uzun kuyruklar oluştu.  Fenerbahçenin eski yöneticilerinden olan Dinçkökün cenazesine katılan Fenerbahçe eski Başkanı Aziz Yıldırım,  Dinçkökün Fenerbahçe logolu resminin konulduğu tabutun önünde dua etti.
 
 
YERİ DOLMAYACAK
 
Mehmet Ağar Dinçkökü kaybetmenin üzüntüsünü yaşadığını söyleyerek, Sadece iş adamı değil çok düzgün bir insan evladıydı. Temiz terbiyeli tevazu içinde bir insandı. Bir yandan iş dünyasında çok önemli yatırımları ardı ardına geliştirirken bir yandan da onlarca hayır yapmıştır. Bunların hiçbirisini kimse bilmez. Gönlünün ötesinde çok iyi bir insandı. Gerçekten çok ani oldu. Hızla gelişen bir hastalık. Acı içerisindeyim. Yeri dolmayacak bir insanı kaybettik dedi.
 
 
DİNÇKÖK KİMDİR?
 
İstanbulda 1944 yılında doğan Ali Raif Dinçkök, lise öğrenimini Avusturya Lisesinde tamamladı. 1969 yılında Aachen Üniversitesi Tekstil Bölümünden mezun olan Dinçkök kariyeri boyunca kimya, tekstil ve gayrimenkul sektörlerinde çok sayıda başarılı işe imza attı. Dinçkök, Forbes Zenginler Listesinde 1.5 milyar dolarlık servetiyle en zengin 30 iş insanı arasında yer alıyordu.
 
 

ETİKETLER