Üniversitelerde 30 bin öğrenciye "dijital okuryazarlık" dersi

AA |  28 Mart 2019 Perşembe - 16:38 | Son Güncelleme : 28 03 2019 - 16:42

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç,"Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi kapsamında 3 bin 112 öğretim elemanımız, 'dijital çağda yükseköğretimde öğrenme ve öğretme', 30 bin 2 öğrenci de 'dijital okuryazarlık' dersini alıyor" dedi.


 Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta  Saraç, "Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi" kapsamında 3 bin 112 öğretim  elemanının "dijital çağda yükseköğretimde öğrenme ve öğretme", 30 bin 2 öğrencinin de "dijital okuryazarlık" dersini aldığını bildirdi. 
 
 Saraç, Twitter'dan yaptığı paylaşımında, "Yükseköğretimde Dijital  Dönüşüm Projesi" kapsamındaki Ağrı İbrahim Çeçen, Bayburt, Bingöl, Iğdır, Munzur,  Muş Alparslan, Siirt ve Şırnak üniversitelerinin rektörleriyle YÖK'te toplantı  düzenlediklerini ve projedeki son durumu müzakere ettiklerini belirtti.
 
Yükseköğretim tarihinde bir ilk olan projenin YÖK'ün koordinasyonunda  8 pilot üniversite tarafından başarılı şekilde yürütüldüğüne işaret eden Saraç,  şunları kaydetti:
 
 "Projemiz kapsamında toplam 3 bin 112 öğretim elemanımız, 'dijital  çağda yükseköğretimde öğrenme ve öğretme", 30 bin 2 öğrenci de 'dijital  okuryazarlık' dersini alıyor. Yükseköğretimimizi, ülkemizin 2023 hedeflerine  uygun, küresel çapta rekabet edebilir bir yapıya kavuşturmayı amaçladığımız  projemizle üniversitelerimizin dijital dönüşümünü sağlamaya yönelik  çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz."