Üniversite kayıtları yarın başlıyor! YKS sonuç sorgulama

02 Eylül 2018 Pazar - 14:57 | Son Güncelleme : 02 09 2018 - 14:57

Üniversite kayıtları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Yarın başlayacak olan üniversite kayıtları nasıl yapılacak? İşte YKS sonuç sorgulama ekranı ve üniversite kayıtları hakkında merak edilen tüm bilgiler...


Üniversite kayıtları için sadece saatler kaldı ve geri sayım başladı. YKS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından gözler ÖSYM'ye çevrildi. Üniveriste kayıtları 3-7 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacak.

YKS SONUÇ SORGULAMA EKRANI

ÜNİVERSİTE KAYITLARI HAKKINDA
 
YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 3-7 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 3-5 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt için aşağıda belirtilen belgeleri tamamlayarak kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunludur. Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir. 
 
Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır. Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınava girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 31 Aralık 2018 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.