Üniversite hastanesi çalışanlarına da ek ödeme müjdesi!

AA |  24 Mart 2020 Salı - 17:17 | Son Güncelleme : 24 03 2020 - 18:11

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Corona virüs ile mücadelemizde kahramanlarımız, sağlık çalışanlarımızın talepleri önceliğimiz olacak. Üniversite hastanelerimizdeki çalışanlarımıza da performans ödemelerini 3 ay tavandan yapacağız. Bu kapsamda 1,2 milyar TL’lik bir ek destek sağlayacağız" dedi.


Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, üniversite  hastanelerindeki çalışanlara da performans ödemelerini 3 ay tavandan  yapacaklarını belirterek, bu kapsamda 1,2 milyar liralık bir ek destek  sağlayacaklarını bildirdi.  Albayrak, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, yeni tip koronavirüs  ile mücadelede "kahraman" sağlık çalışanlarının taleplerinin öncelikleri olduğuna  dikkati çekerek, "Üniversite hastanelerimizdeki çalışanlarımıza da performans  ödemelerini 3 ay tavandan yapacağız. Bu kapsamda 1,2 milyar liralık bir ek destek  sağlayacağız." ifadelerini kullandı.
Bakan Albayrak, dün de Sağlık Bakanlığının talebi doğrultusunda tüm  sağlık çalışanlarının performans ödemelerinin 3 ay üst tavandan yapılacağını ve  bu kapsamda 4,5 milyar lira ek kaynak ayrıldığını kaydetmişti.