Ukrayna'da bir Türk içkiden öldü!

Mustafa SARIİPEK/MARMARİS(Muğla), (DHA) |  07 Aralık 2011 Çarşamba - 16:43 | Son Güncelleme : 07 12 2011 - 16:43


MUĞLA’nın Marmaris İlçesi’nde turizm alanında çalışan 31 yaşındaki Mesut Efe ve 40 yaşındaki Sezgin Bedir, iş bağlantısı yapmak amacıyla gittikleri Ukrayna’nın Odessa kentinde bir restoranda yemek yiyip, barda, içki içtikten sonra rahatsızlandı. Kiraladıkları evde sürekli kusan Sezgin Bedir kurtulurken, Mesut Efe öldü.

’King Sezar’ isimli günlük gezi teknesi işleten Sezgin Bedir ile bir turizm şirketinde çalışan Mesut Efe, geçen hafta iş bağlantısı yapmak üzere Ukrayna’ya gitti. Odessa kentinde bir ev kiralayan iki arkadaş pazartesi günü bir restoranda deniz ürünlerinden yedi. Sezgin Bedir iddiaya göre 3, Mesut Efe de 1 bira içti. İki arkadaş daha sonra bir bara giderek eğlenmek istedi. Mesut Efe, barda iki enerji içeceği ile 2 tekila içti. 4 tekila içen Sezgin Bedir, barda fenalaşınca dışarı çıkarak kusmaya başladı. Kendilerini iyi hissetmeyen iki arkadaş bardan ayrılarak kaldıkları eve gitti. Sezgin Bedir evde de kusmaya devam etti. Daha sonra uyuyan Bedir, sabah kalktığında arkadaşını cansız halde buldu.

AĞZINDAN, BURNUNDAN KAN GELDİ

Sezgin Bedir, Mesut Efe’den daha çok içki içmesine rağmen, kustuğu için hayatta kaldığına inandığını söyledi. Bedir, olanları DHA muhabirine telefonda şöyle anlattı:
"Ben 3 bira, 4 de tekila içtim. O, 1 küçük bira, 2 enerji içeği ile 2 tekila içti. Barda çok kötü olunca dışarı çıkıp kustum. Sonra eve gittik evde de kustum. Eve geldiğimizde Mesut bana ’Ben de kötü oldum. Bir şey olur mu, hastaneye gidelim mi?’ diye sordu. Benim kalkacak halim yoktu. Sızıp kalmışım. Sabah kalktığımda arkadaşımın ölüsüyle karşılaştım. Mesut’un ağzından burnundan kan gelmişti. Hemen yakındaki bir bakkala giderek polisi arattırdım. Polisler ile doktor geldi ve bana ayrı zamanlarda iki kez iğne yaptı. Biraz kendime geldim. Polisle bara gittik. Ne içtiğimi araştırırlarken orada yine kötüleştim. Tekrar doktor geldi iğne yaptı ve ağzımdan bir sıvı vererek beni eve gönderdiler."

Sezgin Bedir’in Marmaris’in Söğüt Köyü’nde oturan ağabeyi, 43 yaşındaki Sezer Bedir, olayı 24 saat sonra kardeşinin açtığı telefonla öğrendiklerini söyledi. Sezer Bedir, konsolosluk aracılığıyla durumun içeriğini tam olarak öğrendiğini belirterek, şöyle devam etti:
"Kardeşim sürekli kusmasa onu da kaybedecektik. Şu anda henüz rapor gelmemiş. Otopsi bekleniyor. Kardeşim belki arkadaşının cenazesiyle birlikte gelecek. Sağlık durumu şu anda iyi."

AĞIR İÇKİ KOMASI OLABİLİR

Türkiye’nin Odessa Konsolos Yardımcısı Melih Demirtaş da, olayı duyar duymaz gerekli tahkikata başlandığını belirtti. Mesut Efe ve Sezgin Bedir’in, önce başkent Kiev’e ardından da Odessa’ya geldiklerini belirten Demirtaş, şöyle konuştu:
"Restoranda yemek yedikten sonra bara giden iki arkadaşımız çeşitli içkiler içmiş. Şu anda otopsi yapılmadığı için ölüm nedenini tam bilemiyoruz. Ancak ağır içki koması üzerinde duruluyor. Yemekte balık yenilmiş. Balık riski de var, ama bu konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmamız mümkün değil. Kiev ile yazışmalar sürüyor. Cenazenin gönderilmesi için işlemler başlatıldı. Burada henüz aileden kimse yok. Gelirlerse cenazeyi aileye, yoksa arkadaşlarına teslim edeceğiz."

ETİKETLER

0