4 5 6 7 8 9 10 11 12  
Galeriyi daha rahat gezmek için klavyenizdeki tuşlarını kullanabilirsiniz.

Ucuz tatil fırsatı! Fiyatlar 200 liradan başlıyor


Çıralı

Olimpos’un güzelliği ve ağaç evde konaklama


Ağaç evleri, berrak denizi ve antik kenti ile Olimpos, Antalya’da yeşil ile mavinin buluştuğu cennetten bir köşe. Birinci derece sit alanı olduğu için deniz kenarında hiçbir işletme yok. Nurgül Büyükkalay, bölgede kaya tırmanışı, kano turu, hiking ve atv turu yapabildiğini söylüyor. Ayrıca ağaç evlerde, bungalov ya da pansiyonlarda geceliği kişi başı 150 TL’den başlayan fiyatlarla konaklama yapılabildiğinin de ekliyor.

UYGUN FİYATLI, BUTİK OTEL CENNETİ

Muğla

Muğla; antik kentleri, plajları ve doğasıyla yerli-yabancı turistlerin tercih ettiği rotaların başında geliyor. Her mevsim için farklı sürprizler barındıran kent, özellikle Fethiye, Dalyan ve Akyaka’nın çok pahalı olduğu konusunda eleştirilir. Yalnız beş yıldızlı otel anlayışında tatil düşlemiyorsanız, buralarda da ucuz alternatifler var.

Gezgin Nurgül Büyükkalay, Fethiye’de büyük otellerin yanı sıra merkezinde uygun fiyatlı butik oteller, Kabak Koyu ve Faralya bölgesinde bungalov tipi konaklama seçeneklerin olduğunu, fiyatların ise gecelik kişi başı 250 liradan başladığını söylüyor. Ayrıca Ege’nin en dingin kasabalarından Akyaka’ya da butik konaklama seçenekleri ile ekonomik tatil yapabilir diyor.

“Burada Azmak nehrinin serin sularında yüzebilir ya da sazlıkların arasında bir tekne gezintisi yapabilirsiniz. Genellikle iki katlı, ahşap ve taştan yapısıyla eski Ula evleri şeklinde tasarlanan butik oteller kartpostal görünümü veriyor. Otellerde fiyatlar gecelik kişi başı 225 liradan başlıyor.”

Dalyan’da da durum pek farksız değil. Büyükkalay, Dalyan’ı özel kılan sebeplerden birinin de yapılaşmanın sınırlı olmasından dolayı büyük otellerin inşa edilememesi olduğu vurguluyor.

“Bölgede çoğunluğu aile işletmesi olan butik oteller, apartlar ve pansiyonlar bulunuyor. Fiyatlar ise gecelik kişi başı 150 liradan başlıyor.”

  • Kategori