Üç bacaklı Aliş açık artırmayla satıldı

AA |  10 Eylül 2018 Pazartesi - 12:13 | Son Güncelleme : 10 09 2018 - 13:00

Edirne'de, doğuştan üç bacaklı Aliş ismi verilen dana, açık artırma usulüyle yeni sahibini buldu. Açık artırmada Aliş'i görenler şaşkınlıklarını gizleyemedi.


Edirne'nin Lalapaşa ilçesine bağlı Dombay köyünde besicilik yapan Naim  Çolak'a ait "Aliş" isimli üç bacaklı danayı görenler şaşkınlıklarını gizleyemedi.
 
Ağırlığı 380 kilogram olan üç bacaklı "Aliş", 5 bin 500 liraya alıcı  buldu.
 
 
Görenler dönüp bir kez daha bakıyordu"
 
Dananın sahibi besici Naim Çolak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, üç  bacaklı dananın diğerlerinden hiçbir farkı olmadan sağlıklı şekilde büyüdüğünü ve  satılacak kiloya ulaştığını söyledi.
 
Üç bacaklı olduğu için danayı görenlerin dönüp bir kez daha baktığını  dile getiren Çolak, şöyle devam etti:
 
"40 yıldır hayvancılıkla uğraşıyorum. Benim de hayatımda bir ilk oldu.  18 ay önce 'Aliş'in annesi doğum yaptı. Doğum gerçekleşince baktık ki ayağın biri  yok. Şaşkınlık içinde kaldım. Her şey Allah'tan. Sonra herhangi bir sıkıntı  olmadan sağlıklı şekilde büyüdü. Diğer hayvanlardan hiçbir farkı yok. Sadece bir  bacağı eksik ama o da herhangi bir eksiklik olmadı. Buraya gelirken araca tüm  hayvanlardan önce bindi. Şimdi satım zamanı geldi ve hayırlısıyla satışını  gerçekleştiriyoruz."
 
 
 Danayı satın alan Aykut Mizarlar ise ilk kez üç bacaklı dana gördüğünü  kaydetti.
 
Uzun süredir hayvan alım-satımıyla ilgilendiğini ifade eden Mizarlar,  "Danayı görünce şaşırdım. Daha önce üç bacaklı kuzu görmüştük ama ilk kez dana  gördüm. Hayırlısıyla alımını yaptık. Danayı İstanbul'a götüreceğiz. Orada da  kesimi gerçekleşir." dedi.
 
  
 

ETİKETLER

Aliş dana üç bacaklı