TUS 2. dönem yerleştirme sonuçları açıklandı!

11 Ekim 2018 Perşembe - 14:35 | Son Güncelleme : 11 10 2018 - 14:35

Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) yerleştirme sonuçları belli oldu. TUS 2. Dönem yerleştirme sonuçları ÖSYM resmi internet sitesinden sorgulanabiliyor. ÖSYM, Twitter hesabından duyuru yayınlandı.


TUS 2. dönem yerleştirme sonuçları adaylar tarafından merakla bekleniyordu ve bugün açıklandı. TUS 2. dönem yerleştirme sonuçlarını habermizdeki linkten kolayca sorgulayabilirsiniz.

TUS YERLEŞTİRME SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

TUS: Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı
DUYURU
(11 Ekim 2018)
 
2018-TUS 2. Dönem Yerleştirme Sonuçları Açıklandı
 
2018-TUS 2. Dönem yerleştirme sonuçları açıklanmış olup adaylar yerleştirme sonuçlarına 11 Ekim 2018 tarihinde saat 14.00’den itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilir.
 
Yerleştirme sonuçlarına ilişkin sayısal bilgiler Ek'te sunulmuştur.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
ÖSYM BAŞKANLIĞI
 
TUS NEDİR?
 
1219 sayılı Tababet ve Şuabatı San'atlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun, 26 Nisan 2014 tarihli ve 28983 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Tıpta ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği (TUEY), Yükseköğretim Kanunu ve ilgili yönetmeliklerin hükümleri çerçevesinde Sağlık Bakanlığı Eğitim ve Araştırma Hastanelerinde ve üniversitelerin tıp fakültelerinde tıpta uzmanlık eğitimi görmek isteyen adayların seçme işlemleri Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından yürütülmektedir.
 
Yeterlik ve yarışma esaslarına dayanan uzmanlık eğitimi giriş sınavlarında adayların, tıp alanındaki temel kavram, ilke ve yöntemleri tanıma, kavrama; bu kavram, ilke ve yöntemler ile düşünme ve bunları belli durumlara uygulama yetilerini yoklayan sorular bulunmaktadır. Mesleki Bilgi Sınavının amacı bu sınav sonucuna göre tıpta uzmanlık eğitimine kabul edilecek adayları seçerek tercihlerine göre mevcut kontenjanlara yerleştirmektir.