Türkiye’yi teslim alamayacaklar

10 Eylül 2018 Pazartesi - 2:30 | Son Güncelleme : 10 09 2018 - 2:30

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, ‘737’nci Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri’nde konuştu: Ekonomik, sosyal, siyasi nedenleri bahane eden hainler, bizi zayıflatmak için ellerinden geleni yapıyor. Ama bölücü ve FETÖ’cü hainler, ne yaparsa yapsınlar; Türkiye’yi teslim alamayacak


Bilecik Söğüt’te düzenlenen ‘737’nci Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri’ne katılan TBMM Başkanı Binali Yıldırım, “Bizi çözmek, birbirimize düşürmek isteyenler, aramıza fitne sokmak isteyenler var. Ekonomik, sosyal, siyasi nedenleri bahane eden hainler, bizi zayıflatmak için ellerinden geleni yapıyor. Dış mihrakların güdümündeki bölücü ve FETÖ’cü hainler, ne yaparsa yapsınlar; Türkiye’yi teslim alamayacaklar” dedi.
 
Önce Ertuğrul Gazi’ye gitti
 
Sabah Söğüt’e gelince boynuna Yörük poşusu bağlanan Yıldırım, önce Ertuğrul Gazi Türbesi’ni ziyaret edip, dua okudu. Türbe ziyaretinin ardından yürüyerek, şenlik alanına gelen Yıldırım, tribünlerdekileri selamladı. Söğüt’teki etkinliklere Yıldırım’ın yanı sıra BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile çok sayıda kişi katıldı.
 
Vatan olmazsa olmaz
 
Yıldırım, şenlikteki konuşmasında, “Ertuğrul Gazi, uç beyi olarak 1281 yılında ahirete göçtüğünde arkasında 400 çadırlık aşiret vardı. O aşiret 1299’da devlet oldu. Büyüdü, üç kıtada sınırlarını 22 milyon kilometreye kadar genişletti. 22 milyon kilometrekare bugünkü Türkiye’nin 28 katı demek” dedi. Söğüt’ün coşkusunu paylaşmış olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Yıldırım, şunları söyledi:
 
Suriye’de barış istiyoruz
 
Değerli kardeşlerim, aziz vatandaşlarım. İster Yörük, ister Türkmen olsun ister Alevi ister Sünni ister Batı’dan isterse Doğu’dan hepimizin hamuru bu topraklarda karıldı. Bu topraklarda mayalandık. Hepimiz aynı çınarın yapraklarıyız. Hepimiz büyük Türk milletinin evlatlarız. Gücümüzü güvenliğimizi tarihimizden, kültürümüzden, medeniyetimizden alıyoruz. Adımız farklı olsa da amacımız aynıdır. Birimiz olmadan diğerimiz olamaz. Bugün burada Aras Nehri ile Meriç Irmağı karıştı, Ağrı Dağı ile Konya buluştu. Bu buluşma bizim övüncümüz kıvancımızdır. Nilüferin suyu olmasa Bursa ovasının bereketi olmaz. Fırat’ın suyu olmasa Harran olmaz. Peygamberimiz, vatan sevgisi imandandır, diye buyuruyor. Vatan sevgisi, bizim fıtratımızda var. Bizler kendimizi vatanımızın bir parçası olarak görüyoruz. Vatan olmazsa bir yanımız eksik kalır. Bizler ancak vatanımızla yaşarız. Bağımsızlık ve hürriyete aşığız. Yüzlerce yıl Allah’ın adını yüceltmek adaletin aleme yaymak için mücadele ettik. Bu sebepleri milletçe kendimizi mazlumların hamisi gördük. Bugün de hassasiyetimiz halen devam ettiriyoruz. İşte bu yüzden milli gelirimize göre dünyada en fazla yardım yapan ülkeyiz. Dünyanın neresinde bir mazlum var ise önce yardıma koşan Türk milletidir. Nerede ağlayan bir ana varsa boynu büyük bir çocuk varsa yanında olan yine biziz. Gönül coğrafyamızda, inanç coğrafyamızda mazlum milletler arasında herkese yardım ediyoruz. Suriye’de, Irak’ta barışı tesis edip güven içinde yaşayacağı ortam için çalışıyoruz. Cumhurbaşkanı’mız, Meclis’imiz, hükümetimiz güvenlik güçlerimiz sivil toplum kuruluşlarımız gece gündüz demeden bu istikamette çalışıyor. Yüreklerimizin birlikte atıyor olması bizim en büyük gücümüzdür.
 
Saldırılarda güçleniyoruz!
 
TBMM Başkanı Yıldırım, “Türkiye, her saldırı sonrası daha da güçlenecek” dedi, şunları söyledi: Bizi çözmek, birbirimize düşürmek isteyenler, aramıza fitne sokmak isteyenler var. Ekonomik, sosyal, siyasi nedenleri bahane eden hainler, bizi zayıflatmak için ellerinden geleni yapıyor. Dış mihrakların güdümündeki bölücü ve FETÖ’cü hainler, ne yaparsa yapsınlar; Türkiye’yi teslim alamayacaklar. Her saldırı sonrasında daha da güçleneceğiz. Daha fazla birbirimize kenetleneceğiz. Fitne odaklarına karşı daha da uyanık olacağız. Yüreklerimiz bir attığında en güçlü top güllelerinin bizi yıkamayacağını herkes gördü bundan sonrada görecek. Türk milleti tarihi Meclis’imiz gölgesi Anadolu’dadır; bir konu Balkanlar’da bir kolu da Kafkaslar’dadır. Bir ayağı Nil Nehri’nde diğer ayağı da İdil’dedir. Ne diyor Gazi Mustafa Kemal Atatürk? ‘Türklerin vatan sevgisi ile dolu göğüsleri düşmanların melun ihtiraslarına karşı daima bir duvar gibi yükselecektir’. Şunu dost ve düşman herkes bilsin; paramız üzerinden ekonomimiz üzerinden yapılan operasyonlar, kurulan oyunlar mutlaka bozulacaktır.  15 Temmuz darbe girişimi bu konuda gözümüzün açılmasına vesile olmuştur. Yıllarca sinsi bir şekilde içimize yerleşen hainlerin tanklarla toplarla yaptıkları saldıran yeterince ders aldık. İnşallah bir daha böyle hainlikleri yaşamayacağız ve devletimiz ilelebet payidar olacaktır.
 

ETİKETLER