Türkiye, yeni Superb’in en büyük pazarı olacak

METE TANSU / VATAN |  04 Mayıs 2015 Pazartesi - 2:30 | Son Güncelleme : 04 05 2015 - 2:30

Skoda’nın amiral gemisi Superb yeni yüzüyle Ağustos’ta satışa sunulacak. Türkiye, Rusya’yı sollayarak yeni Superb’in en gözde pazarı haline gelecek


Skoda’nın ‘amiral gemisi’ Superb’in üçüncü jenerasyonu için geri sayım başladı. Skoda’nın D sınıfında yer alan modeli Türkiye’de ilk kez Uluslararası İstanbul Autoshow Fuarı’nda tanıtılacak ve Ağustos ayında satışa çıkacak.

Bu yıl Fabia’dan sonra Türkiye pazarına sunacakları ikinci önemli yeniliğin Superb olduğunu belirten Yüce Auto-Skoda Genel Müdürü Tolga Senyücel, her iki modelin de markaya daha fazla dinamizm katacağına inandıklarını söyledi.

4 Skoda’dan biri Superb

Yeni Superb’in en önemli üç pazarından birinin Türkiye olacağına dikkat çeken Senyücel, “Geçen yıl Türkiye pazarında satılan her 4 Skoda’dan biri Superb’di. Dolayısıyla markamızın pazar ve satış adetleri açısından çok önemli konumda” diye konuştu. Mevcut ile yeni Superb modellerinden bu yıl toplam 4 bin 500 adet satmayı hedeflediklerini vurgulayan Senyücel, 2016’da bu rakamı 5 bin 500 adedin üzerine çıkarmayı istediklerini kaydetti.

Türkiye, göstereceği bu performansla Rusya’yı geçerek Avrupa’da en çok Superb satılan ülke konumuna yükselecek.

3 farklı motor seçeneği var

Yeni Superb bir önceki jenerasyona göre yüzde 30 daha tasarruflu. Araç ilk etapta manuel vitesli 1.4 TSI benzinli, 1.6 TDI dizel ve 2.0 litre dizel otomatik motor seçenekleriyle sunulacak. Otomobilin motor gamı Eylül’ün ikinci yarısından itibaren 1.4 TSI ile 1.6 TDI için DSG seçeneği ve en güçlü üye 280 beygirlik 2.0 TSI 4X4 DSG ile tamamlanacak.

Yürüyen salon gibi...

Yeni Superb’de, geniş ön ızgara, ayırt edici tasarıma sahip LED farlar, coupe görüntüsü sağlayan arkaya doğru alçalan tavan tasarımda öne çıkan unsurlar. 4861 mm uzunluğa sahip olan araç eski Superb’e oranla 28 mm daha uzun. Superb, 1864 mm ile sınıfının en geniş modeli unvanına sahip. Araç arka koltukta yolculuk yapacaklar için segmentin en geniş alanını sunuyor.

 

ETİKETLER