Türkiye’nin yerli ve milli uygulamaları tek adreste

21 Aralık 2018 Cuma - 11:02 | Son Güncelleme : 21 12 2018 - 11:02

Turkcell’in milli ve yerli uygulamalarına artık tek bir adresten erişilebiliyor. Tamamı Türk mühendisler tarafından geliştirilen BiP, fizy, lifebox, Dergilik, TV+, Yaani, Upcall ve Paycell gibi benzersiz 19 uygulama www.turkiyeninuygulamalari.com’da. Bu sayede kullanıcılar bilgi servislerinden müzik uygulamasına, bulut depolamadan bilgi ve eğlence platformuna kadar günlük hayatta ihtiyaç duydukları tüm uygulamaları bir arada buluyor.


Dünyanın ilk dijital operatörü Turkcell geliştirdiği yerli ve milli teknolojileri şimdide de tek adresten kullanıcılarıyla buluşturuyor. Tamamı Türk mühendisler tarafından geliştirilen ve dünyaya da ihraç edilen BiP, fizy, lifebox, Upcall ve Paycell gibi toplam 19 dijital uygulamanın tamamı bundan böyle www.turkiyeninuygulamalari.comadresinden indirilebilecek. Bu sayede kullanıcılar, müzikten televizyona, arama motorundan finansa değin günlük hayatta ihtiyaçları olan tüm uygulamaları hakkındaki bilgilere kolayca ulaşabilecek ve cihazlarına indirerek kullanabilecek. www.turkiyeninuygulamalari.com, ilerleyen dönemde Türkiye’deki tüm mobil girişimlere de ev sahipliği yapacak. Projenin ikinci fazında uygulama geliştiriciler, bu platforma başvurarak kendi uygulamalarını tanıtabilecek. 
 
“Her şeyiyle bizim, her şeyiyle Türkiye’nin” 
 
Tamamı Türk mühendisleri tarafından geliştirilen uygulamaları “Her şeyiyle bizim her şeyiyle Türkiye’nin” şeklinde değerlendiren Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, “Başından beri söylediğimiz bir şey var. Türkiye artık teknolojide tüketen değil üreten bir ülke olmalıdır. Turkcell olarak tüm çalışmalarımızı bu hedef doğrultusunda yürütüyoruz. Bunun için de en önemli hamlemiz insanların bir gününde yer alan 1440 dakikasına değer katacak, ihtiyaçların olan her şeyi içeren yerli ve milli uygulamalar geliştirmek oldu. Başta BiP olmak üzere, fizy, Dergilik, TV+ gibi tamamı bu topraklardan çıkan birçok uygulamayı insanların hizmetine sunduk. Bu dijital ürünlerimizin sadece ülkemizde değil başlattığımız dijital ihracat hamlemiz sayesinde artık yurtdışında da kullanılıyor. Geldiğimiz nokta sadece Turkcell için değil ülkemiz için de bir gurur vesilesi. Dijital ihracatla ülkemizin bayrağını uluslararası alanda dalgalandırmanın onurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Yeni hayata geçirdiğimiz ve tüm uygulamalarımıza tek adresten kolayca erişimini sağlayacak ww.turkiyeninuygulamalari.com’unülkemize hayırlı uğurlu olmasını dilerim” dedi.
 
İşte Türkiye’nin Uygulamaları
 
BiP: Türkiye’nin yenilikçi iletişim ve yaşam platformu BiP ile sesli ve görüntülü görüşmek mümkün. Aynı anda 6 kişinin görüntülü görüşebildiği BiP’ten faks da gönderilebiliyor. BiP ile aynı zamanda mesaj yazmak kadar kolay ve hızlı şekilde, iBAN ya da hesap numarasına gerek duymadan sadece telefon numarasıyla para transferi yapılabiliyor. Türkiye’de yine bir ilk olan ve 300’den fazla servisin kullanıldığı BiP’in Keşfet alanında onlarca farklı işlem, sesli komut veya mesajla gerçekleştirilebiliyor. 
 
fizy: Türkiye’nin dijital müzik platformu fizy, Türkiye’nin 81 ilinde de en çok dinlenen müzik platformu. Yerli-yabancı milyonlarca şarkıyı yüksek ses kalitesinde dinleme seçeneğinin yanı sıra binlerce video ve onlarca radyo kanalı sunuyor. fizy’de ruh haline göre müzik, video klip ve kendi zevklerine uygun öneri, akıllı arama yeteneği, sanatçı sayfalarına hızlı erişim, şarkı ve video karışık çalma listesi yaratabilme özellikleri bir arada bulunuyor. fizy takipçileri özel konserleri canlı izleme imkânına da sahip oluyor. Ayrıca fizy’de sanatçıların özel canlı performanslarını da takip etmek mümkün. 
 
UpCall: Yeni nesil arama ve rehber uygulaması UpCall, ‘Bilinmeyen Numara’ dönemini geride bırakıyor. Telefon rehberinde kayıtlı olmasa bile arayanın kim olduğu görünüyor. Kayıtlı olmayan numaralar sorgulanıp, en yakın nöbetçi eczane gibi ihtiyaçlara ise lokasyon bilgisiyle birlikte ulaşılabiliyor. Belirlenen numaralar önemsiz arama olarak kullanıcıya bildiriliyor. Aramalara resim ve emocan eklenebiliyor. Ayrıca Upcall’un grup arama özelliği ile birden fazla kişi tek adımda aranabiliyor. 
 
DERGİLİK: Türkiye’nin ilk ve tek dijital yayın platformu Dergilik, 1700’den fazla ulusal ve uluslararası yayını okuyucuların cebine taşıyor. Tüm kullanıcıların indirebildiği Dergilik’ten erişilebilen gazete ve dergi sayısı her geçen gün artıyor. 13 milyonu aşan kullanıcısıyla Dergilik, ülkemizde yayıncılık sektörüne yeni bir soluk getirdi. 
 
lifebox: “Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalsın” vizyonunun önemli basamaklarından biri olan ve yerli bulut depolama çözümü lifebox, dijital varlıklarımızın ülke sınırları içerisinde depolanması ve güvenli bir şekilde yedeklenmesi konusunda oldukça önemli bir boşluğu dolduruyor. Küresel oyuncularla karşılaştırıldığında hem hesaplı hem de güvenli bir çözüm olarak dikkat çeken lifebox, 8.6 milyondan fazla indirilen Türkiye’nin en fazla tercih edilen bulut depolama servisi olarak öne çıkıyor. Kullanıcılar telefonları bozulsa veya kaybolsa dahi yedekledikleri tüm belgelere diledikleri zaman ve diledikleri yerden ulaşabiliyor.
 
TV+: Turkcell’in telefon, tablet, TV ve bilgisayardan izlenebilen dijital televizyon platformu TV+, 150’nin üzerinde yerli ve yabancı TV kanalının yanı sıra 5000’den fazla film, dizi, çizgi film ve belgeseli kullanıcılarıyla buluşturuyor. Ultra HD kanalları seçkin spor etkinlikleri ve en yeni teknolojik deneyimleri izleyicilerine sunmanın yanı sıra ulusal ve uluslararası birçok film festivalinin ana sponsorluklarıyla sanatın yanında olmaya devam ediyor. TV+ yüksek yayın kalitesi, televizyon, cep telefonları ya da tabletler üzerinden kullanım imkânı, yayını 24 saate kadar geriye alabilme özelliğinin yanı sıra izleyicilere 10 saniyelik periyodlarla geri ve ileri alma seçeneği de sunuyor.  
 
 
YAANİ: Türkiye’nin arama motoru Yaani Türkçeyi çok iyi anlamasıyla öne çıkıyor. Konum tabanlı arama yapabilmesiyle dikkat çeken Yaani, kullanıcının konumuna göre en yakındaki bölge üzerinden arama sonucu vererek hızlıca sonuca ulaşılmasını sağlıyor. Kullanıcılar arama yaptıkça öğrenen Yaani, en yakın restoran ve kafe bilgilerine kolayca ulaşımı sağlıyor. Vizyondaki filmleri aratan kullanıcılara, izlemek istedikleri filmlerin kendilerine en yakın hangi sinema salonunda oynadığını ve seans bilgilerini doğrudan gösteriyor. Web’den de ulaşılabilen Yaani, bugüne kadar 7 milyondan fazla indirildi. Yaani ile günlük yaklaşık 2,5 milyon arama yapılıyor. 
 
PAYCELL: Türkiye’nin güvenli yerli ödeme platformu Paycell, banka hesabı açmadan fatura ödeme, para transferi gerçekleştirme, kredi kartlarını yükleyerek dijital cüzdan oluşturma gibi kapsamlı bir finansal servis deneyimi sunuyor. Paycell Kart ön ödemeli bir alışveriş kartı olarak hizmet veriyor. Paycell Kart kullanmak için sadece telefon numarası yetiyor. Paycell, firmalara özel kurumsal çözümlerle e-ticareti de destekliyor ve kredi kartı ya da banka kartı olmayan müşterilere satış yapabilmenin önünü alternatif hizmetlerle açıyor. Böylece mobil cüzdan sayesinde müşterilere güvenli bir e-ticaret deneyimi sunulurken, firmalara potansiyel müşteriler yaratmanın da önü açılıyor. 
 
GNÇ: Yenilenen GNÇ ile GNÇ tarifeli ya da Turkcell’li olmana gerek yok. 26 yaş altındaki tüm operatör gençleri GNÇ’yi kullanabilir ve GNÇ fırsatlarından faydalanabilir.
 
Fulltrip:Uçak, otel, tur, araç, transfer, vize danışmanlığı gibi seyahat hizmetlerini tek platformda bulabileceğiniz, tatile çıkamayanları tatile çıkaran seyahat servisidir.
 
Kopilot: Yolculuk ve performans değerlerinizi gözlemleyerek daha güvenli ve ekonomik sürüş yapın.
Gollercepte:Canlı Skor ve Takım uygulamalarımızda (GollerCepte 1903, 1905, 1907, 1967) tüm maçların canlı skorları elinizin altında
 
SİM: Kadınlara özel uygulama SİM ile çocuklar, ev, moda, yaşam, güzellik, astroloji, kişisel gelişim, dekorasyon, yemek tarifleri ve daha birçok konuda hayatı kolaylaştıracak bilgilere erişmek çok kolay. 
 
PİRİ: Piri ile dünyayı en iyi rehberlerden dinleyerek özgürce keşfetmek mümkün. Dilediğiniz turu uygulama içinden seçerek daha önce keşfetmediğiniz tüm hikâyeleri Piri ile dinlemeye başlayın.
 
Hayal Ortağım: Görme Engelliler sosyal hayata aktif katılıyor. Hayal Ortağım ile vizyon filmleri sesli betimlemeli takip edilebiliyor, toplu yaşam alanlarında navigasyon hizmeti alınabiliyor.
 
Merhaba Umut: Anadili Arapça olan, uzun ya da kısa süreli Türkiye’de yaşayacak kişilerin Türkçe öğrenme, iletişim kurma, faydalı bilgilere ve yakındaki önemli yerlerin lokasyon bilgilerine ulaşmasına yardımcı olan bir mobil uygulamadır.
 
Arıkovanı: Arıkovanı, gerçek bir ihtiyaca yanıt veren veya soruna çözüm olan teknoloji projelerinin, erken aşamalarda hedef kitlesi ile buluşmasını ve fonlanmasını sağlar.
 
Turkcell Akademi:Turkcell Akademi uygulaması ile kendinizi geliştirebileceğiniz eğitimler her an yanınızda.
 
İşaret Dilim: İşitme engelli bireyler ve İşaret Dili bilmeyenler arasındaki iletişimi sağlayan; işitme engelli bireylerin kişisel gelişimlerine destek olan bir mobil uygulamadır.
 

ETİKETLER