Türkiye'nin Vatikan Büyükelçiliği'ne atanan Göktaş'tan veda mesajı

AA |  25 Ocak 2019 Cuma - 15:40 | Son Güncelleme : 25 01 2019 - 15:40

Türkiye'nin Vatikan Büyükelçiliği görevine atanan Cumhurbaşkanlığı Basın Başdanışmanı Lütfullah Göktaş, "Tam sekiz yıl boyunca Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Basın Başdanışmanı olarak çalışma onurunu yaşadım. Şimdi yeni bir göreve başlıyorum, Vatikan nezdindeki Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği. Beni bu yeni vazifeye layık gören muhterem Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum." değerlendirmesinde bulundu.


Cumhurbaşkanlığı Basın Başdanışmanı Lütfullah Göktaş, Türkiye'nin Vatikan Büyükelçiliğine atanmasına ilişkin  kararnamenin bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından, sosyal medya  hesapları Twitter ve İnstagram üzerinden bir veda mesajı paylaştı. 
 
"Sevgili Arkadaşlar" diye başladığı mesajında Göktaş, "Tam sekiz yıl  boyunca Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Basın Başdanışmanı olarak  çalışma onurunu yaşadım. Şimdi yeni bir göreve başlıyorum, Vatikan nezdindeki  Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği. Beni bu yeni vazifeye layık gören muhterem  Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum. Her anlamda dolu dolu geçen sekiz  yıl... Değerli Cumhurbaşkanımızın yakın çalışma ekibinde yer almak başlı başına  bir şeref. Bu süre, hayatımın en yoğun, en bereketli, en paha biçilmez dönemini  oluşturuyor." ifadesini kullandı.
 
Erdoğan'ın Başbakanlığı döneminde başlayan sekiz yıla birçok şeyin  sığdığını aktaran Göktaş, şöyle devam etti:    "Referandum dahil toplam 7 seçim yaşamışım. Nice badireler atlatılmış.  Yaşananları hatırladığımda, çok daha uzun çalışmışım gibi geliyor.  Tezgahlanan kumpaslar ve kanlı terör eylemlerinden Gezi Parkı olaylarına,  paralel yapılanmanın 17-25 Aralık'ta yargı aracılığıyla hükümeti devirme  teşebbüsünden 15 Temmuz'daki askeri darbe girişimine varana dek, ülkemizin maruz  bırakıldığı travmaların, verilen kararlı mücadelenin canlı tanığı oldum.  Türkiye'nin tüm bu sarsıntıları salimen atlatabilmesinde, milletimizin  sağduyusunun ve Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın liderliğinin kilit rol oynadığına  bizzat şahidim.Yaşanan her hadise, deneyimlerimizi artırıyor. Cumhurbaşkanımız  Erdoğan'la çalışmanın beraberinde getirdiği tecrübenin, büyükelçilik görevime de  müspet yansımaları olacaktır."
 
Papalık Gregorius Üniversitesinde 1990'larda yüksek lisans yaptığına  değinen Göktaş, Vatikan konusundaki uzmanlığının da katkısıyla büyükelçilik  görevini layıkıyla yerine getirebileceğini vurgulayarak, şunları kaydetti: "Kıymetli Cumhurbaşkanımız ile mesaimin uzun soluklu olmasında,  hayırlı bir şekilde Büyükelçilik ile taçlanmasında katkısı olanların sayısı bir  hayli fazla, Basın Başdanışmanlığı'ndaki ekibim başta olmak üzere, tüm mesai  arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın mesajlarının ve  faaliyetlerinin kamuoyuna duyurulmasında, medyamızın değerli mensupları da önemli  rol oynadılar. Basınımızın tüm emekçilerine şükran borçluyum. Görevler geçici,  dostluklar bakidir. Çalışırken elbet kusurlarımız olmuştur. Eksikliklerimizin,  sebebiyet verdiğimiz kırgınlıkların bağışlanması umuduyla, herkesten helallik  diliyorum. Kalbi muhabbetlerimle."
 

ETİKETLER