Türkiye havadan çok farklı

01 Eylül 2018 Cumartesi - 2:30 | Son Güncelleme : 01 09 2018 - 2:30

Anadolu Ajansı bir yıldır ülkenin dört bir yanında dronelarla yaptığı manzara çekimlerini “Gökyüzünden Türkiye” kitabında bir araya getirdi.


Bir yıldır dronelar ile yaptığı özel çekimleri albümleştiren Anadolu Ajansı, yeni görsel teknolojilerinin sağladığı farklı bakış avantajını okuyucularıyla buluşturuyor.

Ülkemizin dört bir yanından yapılan drone çekimi fotoğraflarla hazırlanan “Gökyüzünden Türkiye” kitabı, bizi şimdiye kadar görmeye alışmadığımız manzaralarla, eşsiz doğayla ve insanın elinden çıkan eserlerle yeni bir bakış açısı üzerinden buluşturuyor. Habercilik serüveni bir asra yaklaşan AA’nın, deneyimli fotoğrafçılarının perspektifiyle oluşan bu eşsiz Türkiye arşivi, Karadeniz yaylalarından Anadolunun kültürel mirasına, kadim şehirlerimizden insan hikayelerine kadar birçok ögeyi görsel bir şölene dönüştürüyor. Türkiye’nin doğası, tarihi, efsaneleri, emek dolu toprakları ve dört mevsiminin toplandığı bu albüm; koleksiyonerler, modern gezginler ve tüm fotoğraf meraklıları için elden düşmeyecek bir başucu eseri niteliğinde.

EN GÜZEL PLAJ

Türkiye’nin deniz turizmi merkezlerinden Didim’deki bin 606 metre uzunluğunda ve 24 bin 103 metrekare büyüklüğündeki Altınkum Plajı her yıl binlerce turisti ağırlıyor. (Cem Öksüz)

 

YEŞİLMİŞİK

Ordu’nun Aybastı ilçesindeki bin 500 rakımlı Perşembe Yaylası, doğa harikası menderesleri ve yayla gölüyle ziyaretçilerine farklı güzellikler sunuyor.  (Hakan Burak Altunöz)

 

DANTEL GİBİ

Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı Dalyan, milyonlarca yılda şekillenmiş bir coğrafi yapıya sahip. İngiliz The Times gazetesince “Avrupa’nın en iyi açık alanı” seçilmiş, İztuzu plajı, antik şehir Kaunos’u, kaya mezarları burada. (Cem Öksüz)

 

PAMUK TARLASI GİBİ

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde bulunan Pamukkale, Hierapolis Antik Kenti. Denizli (Mahmut Serdar Alakuş )

 

ÇİĞKÖFTE KIRMIZISI

Tadı, rengi ve kokusuyla Şanlıurfa’da birçok yemeğe lezzet katan, çiğ köftenin olmazsa olmazı isot, kavurucu sıcakta uzun ve zahmetli bir sürecin ardından tezgahlardaki yerini alıyor. (Halil Fidan)

ETİKETLER