Türkiye harekete geçti! Arif Erdem'i ABD'den istedi...

AA |  24 Ocak 2020 Cuma - 18:07 | Son Güncelleme : 24 01 2020 - 18:52

Adalet Bakanlığı, FETÖ firarisi eski futbolcu Arif Erdem'in ABD'den iadesini istedi.


 FETÖ'nün futbol yapılanması davasına bakan İstanbul 23'üncü Ağır Ceza  Mahkemesi, Erdem'in ABD'de olduğuna yönelik haberlerin yayımlanmasının ardından  sanığın iadesine yönelik talepname hazırladı.  Arif Erdem hakkındaki iade talepnamesi, Adalet Bakanlığınca Dışişleri  Bakanlığı aracılığıyla ABD'ye iletildi. FETÖ'nün "futbol yapılanması" davasındaki bazı sanıklar, toplantılara  katılan Erdem'in FETÖ elebaşı Gülen'le 1994'teki görüşmede bulunduğunu  belirtmişti.
 
 HTS analiz raporlarına göre ise Arif Erdem'in, 2012-2013 yıllarında  FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in kullandığı cep telefonuyla 289 kez görüştüğü ve  mesajla iletişim kurduğu belirlenmişti.
 
 ByLock kullanıcısı
 
Bir tanık beyanında, FETÖ'nün şifreli haberleşme programı ByLock  kullanıcısı da olan Erdem'in, 2002'deki Dünya Kupası maçlarından sonra milli  takım futbolcularına dağıtılan primlerin bir kısmını FETÖ elebaşı Gülen'in  yardımcılarından Cevdet Türkyolu'na teslim ettiği bildirilmişti.  FETÖ'nün darbe girişiminden sonra 23 Temmuz 2016'da yurt dışına  kaçtığı tespit edilen Arif Erdem'in, bir gizli tanık beyanına göre "imam" olarak  nitelendirildiği de belirlenmişti.
 
 

ETİKETLER

Arif Erdem FETÖ ABD