Türkiye-Azerbaycan-Pakistan toplantısında kritik kararlar

AA |  13 Ocak 2021 Çarşamba - 17:59 | Son Güncelleme : 13 01 2021 - 18:23

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye-Pakistan-Azerbaycan arasında birçok alanda ilişkileri geliştirme kararı aldıklarını belirterek, "Güvenlik, istikrar ve refahı artırmak için önemli adımlar atmaya karar verdik." ifadelerini kullandı.


Bakan Çavuşoğlu, Pakistan'ın başkenti İslamabad'da düzenlenen  Türkiye-Azerbaycan-Pakistan Üçlü Dışişleri Bakanları Toplantısı'nın ardından  düzenlenen ortak basın toplantısında konuştu.
 
Zirvede birçok alanda birlikte çalışma konusunda karar aldıklarını  vurgulayan Çavuşoğlu, "Güvenlik, istikrar ve refahı artırmak için önemli adımlar  atmaya karar verdik. Zirve toplantımızın birincisini 2017'de Bakü'de  gerçekleştirdik şimdi sıra Türkiye'de. Bugün bu formattaki toplantıları daha  sıklıkla gerçekleştirmeye karar verdik. Yani 3-4 yıl beklememize gerek yok." diye  konuştu.
 
Çavuşoğlu, Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi ve Azerbaycan  Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov'la yaptıkları üçlü toplantıda ülkeler arası  ilişkileri geliştirmenin önemine de değindiklerini belirterek, "Özellikle  ulaştırma ve enerji alanında altyapının geliştirilmesinin ne kadar önemli  olduğundan bahsettik." değerlendirmesini yaptı.