Turkcell sıfıratık dönemini başlattı

28 Ağustos 2018 Salı - 2:30 | Son Güncelleme : 28 08 2018 - 2:30

Turkcell’den yeni bir çevreci adım geldi. Şirkete kurulan kompost makinesiyle katı yemek atıkları çöpe atılmadan dönüştürülecek.


Çevre konusundaki yatırımlarını sürdüren Turkcell, yaptığı son yatırımla ‘Sıfır Atık’ dönemini resmen başlattı. Şirket bünyesinde kurulan Atık Yönetim Merkezi sayesinde bundan böyle yemekhane ve ofis katlarında toplanan katı yemek atıkları kompost makinesiyle yerinde dönüştürülecek. Toprak iyileştirici organik gübre elde edilecek. 
 
Elde edilen organik gübre İstanbul Küçükyalı’daki Genel Müdürlük binasının bahçe alanlarında kullanılacak ve şirket çalışanlarıyla paylaşılacak. Bu sayede çevre seferberliğine bir katkı daha sağlanacak. 
 
Çevreye zararsız
 
Turkcell İdari İşler Direktörü Murat Kutlu Küçük, “Sürdürülebilir çevreye katkı sağlamak, ülke kaynaklarımızı verimli kullanmak ve gelecekte çocuklarımıza daha yaşanabilir bir dünya bırakmak adına üzerimize düşeni yapıyoruz. Kompost makinesiyle artık binamızda tüm katı yemek atıklarını doğaya zarar vermeden organik gübreye dönüştüreceğiz” şeklinde konuştu.

ETİKETLER