Turkcell’le dijitalleşti en iyiler arasına girdi

05 Ekim 2017 Perşembe - 2:30 | Son Güncelleme : 05 10 2017 - 2:30

Yozgat Şehir Hastanesi, Turkcell ile iş birliğiyle, HIMSS Türkiye’den ‘Seviye 6’ sertifikasyonu almaya hak kazanarak, dünyanın en saygın dijital hastaneleri arasındaki yerini aldı


T.C. Sağlık Bakanlığı, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu, Medipol Üniversitesi ve HIMSS iş birliğinde yürütülen dijital hastane değerlendirme çalışmaları kapsamında, Medipol Üniversitesi temsilcileri tarafından Yozgat Şehir Hastanesi’ne yerinde değerlendirme ziyareti yapıldı. Ziyaret sonucu, dijital altyapısının tamamı Turkcell tarafından sağlanan, Türkiye’nin ilk şehir hastanesi Yozgat Şehir Hastanesi, EMRAM Seviye 6 kriterlerini karşılayarak, Seviye 6 hastanesi olarak tanınmaya hak kazandı. HIMSS Türkiye tarafından verilen 6 akreditasyonu sayesinde Yozgat Şehir Hastanesi’nin dünyanın en saygın dijital hastaneleriyle aynı hizmeti verdiği onaylanmış oldu.

Sağlık bilişimi alanında dijital hastane konseptine uygun mimarisi, ileri teknolojik uygulamaları, akıllı sistemler ve yeni teknolojilerin kullanıldığı Yozgat Şehir Hastanesi, kağıtsız hastane olma yolundaki tüm süreçlerini de yeniden tasarladı.

Kağıt ortadan kalktı

Turkcell olarak Türkiye’deki dijital hastane dönemini başlattıklarını söyleyen Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan, “En son teknolojiyle donattığımız hastanede kurduğumuz Bilgi Yönetimi Sistemi’yle hastane içerisindeki her şeyi dijital hale getirdik. Kurduğumuz dijital altyapıyla hastaların tüm sağlık verileri mobil cihazlardan takip edilebilir hale geldi” dedi. 

ETİKETLER