Turizmcilere TOKİ müjdesi

25 Şubat 2018 Pazar - 2:30 | Son Güncelleme : 25 02 2018 - 2:30

TOKİ, işçi ve basın çalışanlarından sonra Antalya’daki turizmcilere de müjdeyi verdi. 583 konut inşa edilecek.


Karaman’da OSB işçilerini, Bursa ve Gaziantep’te basın mensuplarını, İzmir Çeşme’de turizm çalışanlarını kira öder gibi ev sahibi yaptıklarını belirten TOKİ Başkanı Ergün Turan, “Yeni projemizi Antalya’da hayata geçiriyoruz. Evi olmayan turizm sektörü çalışanları için yeni konutlar inşa edeceğiz. Alt gelir grubu turizm çalışanları kira öder gibi ev sahibi olacak. 250 ila 400 lira taksitle ve bu bedeli evlerine taşındıktan sonra ödemek kaydıyla ev sahibi yapacağız” diyerek müjdeyi verdi.  
 
Konuta erişmekte zorlanan dar gelirli vatandaşları konut sahibi yapmak için çalışmalarını hızlandırdıklarını söyleyen Turan, “Toplu Konut İdaresi olarak dar ve orta gelir grubundaki vatandaşlarımızın yanı sıra turizm sektöründe çalışan emekçiler için de yeni projeler geliştiriyoruz. Bu kapsamda Antalya’da 1.900 konuttan oluşan proje geliştirdik. Projemizin ilk etabında 583 konut inşa edeceğiz” dedi. İlk etap için ihaleyi gerçekleştirdiklerini söyleyen Turan, “50 bin 40 metrekarelik alan üzerinde tasarlanan projemiz, kültür tesisi ve diğer sosyal donatılarıyla yeni bir yaşam merkezi olacak. Antalya şehir merkezine 30 kilometre, konutlarımızın 5’i hizmetli dairesi olacak şekilde, 3 adedi 1+1, 445’i 2+1 ve 140’ı 3+1 kat planından oluşuyor” açıklamasında bulundu.
 
3 tipte 13 blok olacak
 
“TOKİ olarak artık, sosyal ihtiyaçlara cevap verecek, mahalle kültürünün oluşmasına imkân tanıyan projeler üretiyoruz” diyen Ergün Turan, Antalya’da inşa edilecek projenin de mahalle kültürünü yansıtacağını belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Projede 3 tipte tasarlanan 13 blok olacak. Çocuk oyun alanı, basketbol sahası, gazebo ve bitkilendirme gibi donatı ve peyzaj uygulamalarını içeren konut alanı, görsel açıdan zenginlik sunan nitelikli yapısal ve bitkisel peyzaj elemanlarıyla zenginleşecek. Çalışanlarımızın sağlıklı bir sosyal yaşam sürebilmesi için projemizi bütüncül bir yaklaşımla ele aldık. Projemizde sosyal etkileşimi destekleyecek kültür tesislerini de inşa edeceğiz.”
 

ETİKETLER