TSK eğitiyor! Mükemmel seviyede gidiyor

AA |  20 Mayıs 2017 Cumartesi - 1:27 | Son Güncelleme : 20 05 2017 - 2:31

TSK, Fırat Kalkanı Harekatı'nın ilk safhasını tamamladıktan sonra 29 Mart 2017'den itibaren ÖSO gruplarını yoğun bir program kapsamında askeri eğitime yönlendirdi


Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Fırat Kalkanı Harekatı'nın  ilk safhasını tamamladıktan sonra, 29 Mart 2017'den itibaren Özgür Suriye Ordusu  (ÖSO) gruplarını yoğun bir program kapsamında askeri eğitime yönlendirdi. 
 
Bölgedeki askeri kaynaklardan alınan bilgiye göre, Türk sınırına yakın  bölgelerde yeni eğitim kampları kuran ÖSO grupları, TSK’nın denetiminde, hem  kıdemli mensuplarına hem de son dönemde katılan çok sayıdaki yeni mensuplarına  eğitim veriyor.
 
TSK'nın Fırat Kalkanı Harekatı'nın ilk safhasını tamamlamasının  ardından 29 Mart 2017'den itibaren yoğun bir program kapsamında gerçekleştirilen  eğitimlerde kamplarda çeşitli silahların kullanımı öğretilirken, yoğun fiziksel  eğitim de veriliyor. Eğitimlerin çoğu bölgedeki arazi şartları göz önüne  alınarak, birebir operasyon icra edilen arazilere benzer bölgelerde  gerçekleştiriliyor.
 
 
Daha önce de eğitim kamplarına alınan ÖSO mensuplarına yeni kurulan  kamplarda TSK Özel Kuvvetlerine mensup personel tarafından daha örgütlü bir  eğitim veriliyor. TSK'nın Suriye'deki harekatını bitirmesi üzerine, ÖSO  yetkilileri kalabalık savaşçı gruplarının eğitimine artık daha fazla zaman  ayırabiliyor.
 
"Yeni bir ÖSO doğuyor"
 
Ayrıca ÖSO mensuplarında önceki çatışmalarda görülen zafiyet ve  eksikliklerin giderilmesi yönünde de verilen eğitimler sonucunda önemli  gelişmeler kaydedildiği öğrenildi.
 
Bölgedeki askeri yetkililer, "Artık sahada eski ÖSO yok, yeni bir ÖSO  doğuyor. Eğitime alınan bu ÖSO mensupları ilerde yapılacak muhtemel  operasyonlarda farkını gösterecek." tespitinde bulundu.
 
Askeri yetkililer, "Eğitim kamplarında birebir muharebeyi, havan,  roketatar, orta ve hafif makinalı silahlar gibi her türlü silahı kullanmayı  öğrenen ÖSO mensuplarının bir yıl öncesine göre eğitim seviyelerinde büyük bir  ilerleme kaydetmeleri ilerde alacakları görevlerde mutlak başarıyı getirecektir."  değerlendirmesini yaptı.
 

ETİKETLER

tsk fırat kalkanı öso