TSK'dan FETÖ ile yoğun mücadele

AA |  06 Mayıs 2019 Pazartesi - 13:56 | Son Güncelleme : 06 05 2019 - 13:56

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), yurt içi ve sınır ötesindeki operasyonlarıyla bölücü terör örgütüne darbe vururken Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile mücadelesini de kararlılıkla sürdürüyor. Bu kapsamda önceki uygulama sonuçlarına göre müşterek olarak belirlenen kıstaslar kullanılarak yapılan değerlendirme ve teklifler doğrultusunda OHAL'in kaldırılmasından bugüne kadar bakan onayıyla Türk Silahlı Kuvvetlerinden 1496 personel ihraç edildi, 150 emekli askerin rütbeleri geri alındı.


Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Türk Silahlı  Kuvvetleri, her türlü terör örgütüne yönelik mücadelesine kararlılıkla devam  ediyor. Gerek yurt içi gerekse sınır ötesindeki operasyonlarında terör örgütünün  inlerine giren Türk Silahlı Kuvvetleri, FETÖ ile mücadeleyi de aralıksız  sürdürüyor.
 
Bu kapsamda Bakanlık emriyle Milli Savunma Bakanlığına bağlı tüm  komutanlık, birlik ve karargahda devam eden incelemelerde FETÖ ile bağlantısı  olabilecek personel araştırılıyor. Önceki uygulama sonuçlarına göre müşterek  olarak belirlenen kıstaslar çalışmalarda tüm ilgili ve yetkili makamlar  tarafından hassasiyetle kullanılıyor.
 
Önceki uygulama sonuçlarına göre müşterek olarak belirlenen kıstaslar  kullanılarak yapılan değerlendirme ve teklifler doğrultusunda bakan onayıyla Kara  Kuvvetleri Komutanlığından 879, Deniz Kuvvetleri Komutanlığından 242 ve Hava  Kuvvetleri Komutanlığından 375 personel ihraç edildi. Böylelikle OHAL'in  kaldırılmasının ardından TSK'dan bugüne kadar ihraç edilen personel sayısı 1496  oldu.
 
Öte yandan söz konusu süre içinde  150 emekli askerin de rütbeleri  geri alındı.

ETİKETLER