Trump'tan sürpriz ziyaret! Binlerce kilometre gitti ve...

AA |  28 Kasım 2019 Perşembe - 22:25 | Son Güncelleme : 28 11 2019 - 23:22

ABD Başkanı Donald Trump, "Şükran Günü" dolayısıyla Afganistan'daki ABD askerlerine sürpriz bir ziyarette bulundu.


Beyaz Saray muhabirlerinden edinilen bilgiye göre, Trump, bugün  Afganistan'daki en büyük hava üssü olan Bagram Hava Üssü'ne indi.
 
ABD'de kutlanan "Şükran Günü" vesilesiyle Afganistan'daki birliklere  sürpriz ziyarette bulunan Donald Trump, askerlere hindi ikram etti.
 
ABD Başkanı Trump, ziyareti sırasında Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref  Gani ile de ikili görüşme gerçekleştirdi.
 
Seyahat esnasında Trump'ın yanında bulunan Beyaz Saray Sosyal Medya  Direktörü Dan Scavino, burada çekilen görüntüleri Twitter hesabından paylaştı.
 
Öte yandan, ziyaretin yaklaşık 2,5 saat süreceği öğrenildi.
 
Melania Trump ziyarete katılmadı
 
Trump'a ziyaretinde Beyaz Saray Özel Kalem Müdürlüğü görevini  vekaleten yürüten Mick Mulvaney, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert  O'Brien, Senatör John Barrasso, Beyaz Saray Sözcüsü Stephanie Grisham ve Beyaz  Saray Sözcü Yardımcısı Judd Deere'nin eşlik ettiği, eşi Melania Trump'ın ise  ziyarete katılmadığı belirtildi.
 
Grisham, uçaktaki gazetecilere yaptığı açıklamada, "Burası tehlikeli  bir bölge ama Trump, buradaki askerlere destek vermek istedi. Bay ve Bayan Trump,  ailesinden çok uzakta tatil geçiren insanlar olduğunu biliyor ve bunun hoş bir  sürpriz olacağını düşündük." ifadelerini kullandı.
 
Seyahat bilgisinin, Donald Trump'ın güvenle ziyaretini tamamlayana  kadar ambargolu olduğu bu nedenle de şu ana kadar bir bilginin sızdırılmadığının  altı çizildi.
 

ETİKETLER

Trump ABD Afganistan