Trump süre vermişti! O şirket yine rekor kırdı

AA |  16 Temmuz 2018 Pazartesi - 21:42 | Son Güncelleme : 16 07 2018 - 21:42

ABD'li e-ticaret devi Amazon'un kurucusu ve Üst Yöneticisi Jeff Bezos'un serveti 150 milyar doları aştı.


Forbes'in hazırladığı "Gerçek Zamanlı Milyarderler Listesi"ne göre,  Bezos'un serveti bugün 1,2 milyar dolar artarak, TSİ 19.00 itibarıyla 150,2  milyar dolara ulaştı.
 
Böylece, dünyanın en zengin kişisi konumunda bulunan Bezos'un  listedeki yeri sağlamlaşırken, Jeff Bezos, 93,7 milyar dolarlık servetiyle ikinci  sırada yer alan Microsoft'un kurucusu Bill Gates ile arasındaki farkı da açmış  oldu.
 
AMAZON HİSSELERİ YİNE REKOR KIRDI
 
Bezos'un servetinin bugün artış göstermesinde Amazon'un hisselerinin  yeni bir rekor kırması etkili oldu. TSİ 19.00'da Amazon'un New York borsasındaki hisse başına değeri yüzde  1 artışla 1.831 dolara tırmanarak şirket tarihindeki en yüksek seviyesine ulaştı. Söz konusu saatte piyasa değeri 888 milyar dolara yükselen Amazon, 940  milyar dolar piyasa değerine sahip Apple'ın ardından ABD'nin en değerli ikinci  şirketi konumunda bulunuyor.
 
Amazon'un hisseleri en son perşembe günü rekor kırmıştı.
 
"PRIME DAY" BUGÜN BAŞLIYOR
 
Analistler, Bezos'un servetinin artmasında ve Amazon hisselerinin  rekor kırmasında "Prime Day"in önemli rol oynadığını belirtti. Amazon'un internet üzerinden yılda bir defa düzenlediği ve "Prime"  üyesi kullanıcılarına milyonlarca ürünü büyük indirimlerle sunduğu "Prime Day"  bugün TSİ 22.00'de başlayacak ve 36 saat sürecek.
 
"Prime Day"de geçen yıl satışlar bir önceki yıla oranla yüzde 60  artmış, kullanıcı sayısı da yıldan yıla yüzde 50 yükseliş göstermişti. Amazon, nisan ayında dünya genelindeki "Prime" üyesi kullanıcılarının  sayısının 100 milyonu aştığını açıklamış, şirket geçen sene 30 saat süren "Prime  Day"de yaklaşık 2,4 milyar dolarlık satış yapmıştı.
 
Öte yandan Donald Trump, Amazon için 7 yıl içinde kapanacak demişti.

ETİKETLER