Trump Jr.'ın görüşmesinde ajan şüphesi!

14 Temmuz 2017 Cuma - 15:52 | Son Güncelleme : 14 07 2017 - 15:52

Trump'ın oğluyla Rus avukatın görüşmesinde eski bir SSCB casusunun da olduğu iddia ediliyor. Eski ajanın çift pasaport taşıdığı düşünülüyor.


ABD Başkanı Donald Trump’ın oğlu Trump Jr.’ın, başkanlık kampanyası sırasında rakip aday Hillary Clinton aleyhinde bilgi almak için Rus bir avukatla gerçekleştirdiği buluşmaya dair yeni iddialar gündeme gelmeye devam ediyor. NBC kanalının haberine göre, Trump Jr.’ın Rus hükümetine yakın avukat Natalia Veselnitskaya’la buluşmasında bir de eski Sovyetler Birliği (SSCB) ajanı hazır bulundu. Söz konusu ajanın şu an ABD’de Rusya yanlısı lobi faaliyetlerinde bulunduğu belirtildi.
 
VESELNİTSKAYA: ‘TOPLANTIDA BİR KİŞİ DAHA VARDI’
 
NBC kanalı eski ajanın ismini vermemekle beraber, ‘Rus istihbaratıyla ilişkilerini inkâr eden, çift pasaportlu eski bir SSCB ajanı’ olduğunu belirtti. İddialara göre, aynı zamanda eski bir Rus ordusu mensubu olan bu ajan yıllar önce ABD’ye göç etti ama ülkesindeki istihbarat kuruluşlarıyla ilişkileri de devam ediyor.
 
Görüşmede bulunan avukat Natalia Veselnitskaya, toplantıda Trump’ın damadı ve danışmanı Jared Kushner ile o dönem kampanya şefi olan Paul J. Manafort dışında bir kişinin daha bulunduğunu söylemiş ama isim vermeyi reddetmişti. NBC’nin ulaştığı Kushner ve Manafort’un sözcüleri ise herhangi bir yorum yapmadı.
 
Trump Jr.’ın, babasının seçimlerdeki rakibi Clinton aleyhinde bilgi alabilmek için Veselnitskaya’yla buluştuğu iddia ediliyordu. Veselnitskaya, Trump Jr.’la biraraya geldiğini doğrulamıştı ama görüşmede ABD’deki başkanlık kampanyasını konuşmadıklarını iddia etmişti.