Trump'ın ilk eşi Çekya büyükelçisi olmak istiyor

AA |  16 Kasım 2016 Çarşamba - 7:04 | Son Güncelleme : 16 11 2016 - 7:04

ABD Başkanlığını devralmaya hazırlanan Donald Trump'ın Çek asıllı ilk eşi Ivana Trump, New York Post'a verdiği mülakatta, Çekya'ya büyükelçi olarak atanmak istediğini açıkladı


ABD Başkanlığına seçilen Donald Trump'ın ilk eşi Ivana  Trump (67), Çekya büyükelçisi olmak istediğini söyledi. 
 
 Çek asıllı Ivana Trump, New York Post gazetesine verdiği mülakatta,  Çekya'ya büyükelçi olarak atanma isteğinden bahsetti.
 
  Ivana Trump, "Oralıyım ve dilini de biliyorum. Herkes de beni tanıyor,  sadece ABD'de değil bütün dünyada tanınıyorum. Üç kitap yazdım ve kitaplarım 40  ülkede 25 dile çevrildi." dedi.
 
 "Trump başkanlık uçağından da vazgeçebilir"
 
  
Donald Trump'ın 400 bin dolar olarak belirtilen başkanlık maaşını  almayacağını açıkladığını hatırlatan Ivana Trump, onun başkanlık uçağı "Air Force  One" yerine 100 milyon dolar değerindeki özel uçağı Boeing 757'yi  kullanabileceğini dile getirdi.
 
ABD Başkanlığını devralacak Trump, 400 bin dolarlık başkanlık  maaşından sembolik olarak sadece 1 dolar alacağını açıklamıştı.
 
  
 
 Çocukları ve damadı "geçiş ekibi"nde
 
  
Donald Trump'ın 20 Ocak 2017'ye kadar kendisine yardımcı olacak "geçiş  ekibi"nde en büyük üç çocuğu Ivanka, Donald Jr. ve Eric Trump ile damadı Jared  Kushner de bulunuyor.
 
  
Seçim kampanyaları sırasında öne çıkan Trump'ın en büyük kızı Ivanka  Trump'ın ise Beyaz Saray'da resmi bir görevi olup olmayacağı merak ediliyordu. Bu  konuya açıklık getiren Ivanka Trump, Beyaz Saray'da resmi bir görevinin  olmayacağını, babasının şirketleriyle ilgileneceğini ifade etmişti

ETİKETLER