Tokat'ta kaporta ustalarının "dolu" mesaisi

AA |  11 Eylül 2018 Salı - 19:17 | Son Güncelleme : 11 09 2018 - 19:17

Tokat'ın Erbaa ilçesinde etkili olan dolu nedeniyle çok sayıda vatandaşın aracı zarar görürken, kaportacıların önünde de uzun kuyruklar oluştu.


İlçe merkezi ve köylerde 5 gün önce etkili olan sağanak nedeniyle  birçok evi su basarken, dolu nedeniyle ekili tarım alanları ile araçlar zarar  gördü.
 
Vatandaşlar doludan hasar gören araçlarını Erbaa Küçük Sanayi  Sitesi'ndeki kaporta ustalarına tamir ettirmek için sıraya girdi. Erzurum, Bursa Kayseri ve İstanbul'dan bazı kaporta ustalarının da talebi karşılamak için ilçeye  geldiği öğrenildi.
 
Tokat'ta iş yeri bulunan ve Erbaa'ya gelen kaporta ustası Osman Çevik,  AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Geçtiğimiz günlerde Erbaa'da yağan dolu  nedeniyle araçlarda hasar meydana geldi. Yaklaşık 500 ila 550 araçta hasar  meydana geldiğini tahmin ediyoruz. Eksperin hasar dosyasını açmasını bekliyoruz  daha sonra da tamiratını yapıyoruz." dedi.
 
Araç sahiplerinden Sakıp Akbulut ise dolu sonrası aracının  kaportasında hasar oluştuğunu belirterek, "Sağanak ve sonrasında dolu bir anda  geldiği için aracı korunaklı bir yere alamadım." diye konuştu.
 

ETİKETLER