Tillerson'dan bomba: ABD bir ahlak ve dürüstlük krizine girdi

AA |  17 Mayıs 2018 Perşembe - 14:36 | Son Güncelleme : 17 05 2018 - 14:36

Trump'ın 13 Mart'ta Dışişleri Bakanlığı görevinden aldığı Rex Tillerson, "ABD bir ahlak ve dürüstlük krizine girdi" dedi.


ABD'nin eski Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, ABD  toplumunun ve liderlerinin "artan bir ahlak ve dürüstlük krizi"ne saplandığını  söyledi. 
 
Tillerson, Virginia Askeri Enstitüsünde katıldığı mezuniyet töreninde  yaptığı konuşmada, "Liderlerimiz, gerçeği saklamaya çalışırsa ya da biz, halk  olarak artık gerçeklere dayanmayan alternatif gerçekleri kabul edersek, o zaman  ABD vatandaşları olarak özgürlüğümüzden vazgeçme yoluna gireriz" ifadelerini  kullandı.
 
Halk olarak, özgür insanlar olarak en önemsiz görünen konuda bile  gerçekten uzaklaşıldığında ABD fikrinden uzaklaşmış olunacağına işaret eden  Tillerson, Amerikalılar olarak toplumdaki ahlak ve dürüstlük krizine karşı  koyulmazsa Amerikan demokrasisinin alaca karanlık yıllarına gireceğini kaydetti.
 
ABD Başkanı Donald Trump, 13 Mart'ta, sabah saatlerinde sosyal medya  hesabı üzerinden açıklama yaparak, Tillerson'ı görevden aldığını duyurmuştu. Tillerson, bakanlıkta yaptığı veda konuşmasında, “En kıymetli varlığınız olan  dürüstlüğünüzü asla kaybetmeyin” demişti.