THY'nin İstanbul-Çanakkale uçuşları başladı

AA |  15 Mart 2019 Cuma - 16:52 | Son Güncelleme : 15 03 2019 - 16:52

İstanbul Havalimanı'ndan havalanan ilk uçak ve yolcuları, Çanakkale Havalimanı'nda su takı ile karşılandı. Türk Hava Yolları (THY) tarafından İstanbul ile Çanakkale arasında seferlere başlandı.


İstanbul Havalimanı'ndan havalanan THY uçağı, Çanakkale Havalimanı'na indi. "Çanakkale" adlı uçak, iniş sırasında oluşturulan su takının altından  geçti. Daha sonra yolculara ikramlarda bulunuldu.
 
Karşılama töreninde konuşan THY Yurt İçi Satış Başkanı Emre Menevşe,  İstanbul'dan gelirken kente yaklaştıkları sırada kaptan pilotun Çanakkale ile  ilgili bir duygusal konuşma yaptığını söyledi.
 
Bu andan itibaren bir duygu yoğunluğu yaşadıklarını belirten Menevşe,  "Kaptanımız, Gelibolu Yarımadası ve şehitlikler üzerinde birkaç tur attı ve  özellikle 18 Mart Çanakkale Zaferi ve şehitlerimiz hakkında ifadelerde bulundu.  Bizlere de bu sözler ciddi manada duygu yoğunluğu yaptı.  Bu duygu yüküyle  uçaktan inmiş olduk. 3 gün sonra 18 Mart Çanakkale Zaferi'ni anacağız. THY olarak  böylesine önemli günlerde İstanbul-Çanakkale seferini başlatmamız ayrı bir önem  ifade ediyor. Çanakkale'ye şu anda haftada 3 sefer planlaması yaptık.  Çanakkale'yi sadece Türkiye’ye İstanbul’a bağlamıyor, İstanbul üzerinden bütün  dünyaya bağlıyor olacağız." diye konuştu.
  
Törene, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çanakkale  Vali Yardımcısı Tahir Şahin, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB)  Çanakkale-Körfez Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Ahmet Çelik, Havaalanı Müdürü  Yaşasın Şahbaz ile THY yetkilileri ve seyahat acentelerinin temsilcileri katıldı.
 
THY'nin İstanbul-Çanakkale uçuşları salı, cuma ve pazar günlerinde  karşılıklı birer sefer olarak gerçekleştirilecek.