THY, Ankara-Bakü uçuşlarına başladı

AA |  23 Nisan 2019 Salı - 7:23 | Son Güncelleme : 23 04 2019 - 7:23

Türk Hava Yolları'nın (THY) Ankara-Bakü arasında doğrudan uçuşu başladı.


Hattın ilk uçuşu dolayısıyla Haydar Aliyev Havaalanı'nda kokteyl  düzenlendi. Etkinliğe, Azerbaycan Dışişleri Bakan Yardımcısı Nadir Hüseynov,  Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral, KKTC Temsilcisi Ufuk Turganer, THY  Genel Müdür Yardımcısı Abdulkerim Çay, Azerbaycan sivil havacılık yetkilileri,  Türk kurumları ile turizm acentalarının temsilcileri katıldı.
 
Büyükelçi Özoral, THY'nin Ankara'dan Bakü'ye doğrudan ilk seferini  gerçekleştirmesinden memnuniyet duyduklarını belirterek, "Bu özellikle  Azerbaycan'da yaşayan Türklerin uzun zamandır özlemiydi. Bugün THY bu özlemi  karşılamış olacak. Ankara ile Bakü arasındaki bağlar daha sağlamlaşacak. İki  şehir arasındaki bağ genellikle İstanbul üzerinden kuruluyordu şimdi doğrudan  seferler birbirimize daha da yakınlaştıracak. İki başkent arasındaki ilişkiler  daha da sıcak olacak." ifadelerini kullandı.
 
THY Genel Müdür Yardımcısı Çay da iki kardeş devletin başkentleri  arasında THY'nin uçuşunu başlatmanın gurur verici olduğunu vurgulayarak, "Bu uçuş  vesilesiyle iki kardeş ülke arasındaki dostluk, kardeşlik artarak devam eder.  Buraları çok seviyoruz, sık sık gelip gitmeyi seviyoruz. THY olarak ülkeler  arasındaki ilişkileri artırmak için elimizden geleni yapmaya çalışacağız." diye  konuştu.
 
THY Bakü Müdürü Seyfullah İlyas da kısa süre önce Bakü-Antalya  uçuşlarının da başladığını hatırlatarak, "Bu uçuşlarla THY, iki ülke arasındaki  ilişkilere katkı sağlamaya devam ediyor. Ankara-Bakü uçuşuna haftada üç gün  olarak başladık. Talebe göre bu sayı artabilir." dedi.
 
Bakü-Ankara arasındaki doğrudan uçuş pasta kesilerek kutlandı.
 

ETİKETLER