Teröristlere 'Pençe' darbesi! Öldürülen terörist sayısı...

AA |  01 Haziran 2019 Cumartesi - 9:32 | Son Güncelleme : 01 06 2019 - 13:29

Pençe Harekatı'nda 3 PKK'lı terörist daha etkisiz hale getirildi. Toplamda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 22'ye yükseldi. Milli Savunma Bakanlığı'ndan peş peşe açıklamalar geldi.


 Milli Savunma Bakanlığının Twitter hesabından, 27 Mayıs'ta başlayan  harekata ilişkin bilgilendirme yapıldı.Buna göre, harekatta 3 PKK'lı terörist daha etkisiz hale getirildi.  Böylece harekatın başlangıcından bu yana etkisiz hale getirilen terörist sayısı  22 oldu.
 
Öte yandan Irak'ın kuzeyindeki Zap bölgesine düzenlenen hava  harekatlarında, terör örgütünün silah mevzi, barınak, sığınak ve mühimmat deposu  olarak kullandığı hedeflerin vurulduğu bildirildi. 
 
 
Milli Savunma Bakanlığının Twitter hesabından yapılan açıklamada,  Pençe Harekatı kapsamında yürütülen operasyonla koordineli olarak bölgeye hava  harekatı düzenlendiği belirtildi.  Açıklamada, bu kapsamda, Zap bölgesine düzenlenen hava harekatı  neticesinde, bölücü terör örgütü PKK tarafından silah mevzi, barınak, sığınak ve  mühimmat deposu olarak kullanılan hedeflerin vurulduğu kaydedildi.
 
Tam teçhizatlı bir komandonun, sarp kayalıklarda yürüdüğü anların yer  aldığı görüntü, "Pençe Harekatı'nda görev yapan komandolarımız, 3 bin metre  rakımda, -10 dereceye varan soğukta, sarp kayalıklarda azim ve kararlılıkla  görevlerine devam ediyor." başlığıyla paylaşıldı.
 
 
 
Harekat kapsamında, Hakurk bölgesinde girilen teröristlere ait sığınak  ve mağaralarda 12 kutu (yaklaşık 2 bin) doçka mühimmatı, 15 anti-tank roketi ve  başlıkları, 15 roket sevk fişeği, 7 kutu (2 bin 800) AK-47 mühimmatı ve yaşam  malzemeleri ele geçirildi. Bakanlık ayrıca harekat sırasında ele geçirilen doçka mühimmatı ve  roket başlıklarının görüntüsünü de paylaştı.