Teröristler çukur eylemlerindeki taktiği Afrin'de de uyguluyor

AA |  13 Mart 2018 Salı - 13:54 | Son Güncelleme : 13 03 2018 - 13:59

Suriye'nin Afrin bölgesindeki YPG/PKK-DEAŞ'lı teröristlerce sivillerin evlerinin yanı sıra bina, yol, taş ve kayaların altına tuzaklanan patlayıcılar güvenlik güçlerince imha ediliyor.


Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin  bölgesindeki yerleşim yerleri ve noktalar bir bir teröristlerden arındırılırken,  örgüt mensuplarının Güneydoğu'daki çukur eylemlerindeki gibi çeşitli yerlere  değişik şekillerde döşediği el yapımı patlayıcı ve mayınlar dikkati çekiyor.
 
Mardin'in Nusaybin, Hakkari'nin Yüksekova, Şırnak'ın Cizre ve Silopi  ilçeleri başta olmak üzere Güneydoğu'daki birçok yerleşim yerindeki çukur  eylemleri sırasında kullandığı taktiği Afrin bölgesinde de sürdüren teröristler,  bulundukları bölgeyi kaybedeceklerini anladıkları andan itibaren sivillere ait  evler ile bina ve yolların yanı sıra taş ve kayaların altına el yapımı patlayıcı  tuzaklıyor.
 
Kapı, pencere, dolap ve sobaya patlayıcı tuzağı
 
Güvenlik güçlerince terörden arındırılan bölgelerde yapılan arama  tarama faaliyetlerinde, teröristlerin yerleşim yerleri veya yolların  yakınlarındaki taş ve kayaların altına taşa benzer şekilde yaptıkları  patlayıcıları döşedikleri belirlendi.
  
Sivillere ait birçok ev ve ahırda kapı, pencere ve dolaplara hain  tuzaklar kuran YPG/PKK-DEAŞ'lı teröristlerin bazı evlerde odun sobalarına bile  patlayıcı döşediği tespit edildi.
  
Teröristlere karşı gece gündüz, yağmur çamur demeden büyük mücadele  veren Mehmetçik, siviller ve harekata katılan güvenlik güçlerinin güvenliği için  tuzakları tespit etmek adına önemli mücadele yürütüyor.
 
TSK'ya bağlı birlikler ve Özgür Suriye Ordusu güçleri, dışarıdan  bakılınca normal bir odun sobasını andıran sobanın kapak ve borularının içerisine  döşenmiş el yapımı patlayıcı buldu.
 
Terörden arındırılan her yeni bölgede farklı farklı patlayıcı  tuzaklarla karşılayan Mehmetçik, uzman personel ve teknolojik cihazlarla  tuzakları bularak bombaları imha ediyor.

ETİKETLER