Terör örgütüne darbe üstüne darbe: 9 terörist öldürüldü

AA |  25 Haziran 2019 Salı - 8:15 | Son Güncelleme : 25 06 2019 - 12:07

Diyarbakır’da 2, Hakkari’de 4, Tunceli’de 1, Irak Gara'da 2 olmak üzere toplam 9 terörist etkisiz hale getirildi.


İçişleri Bakanlığı'ndan iç güvenlik operasyonlarına ilişkin yapılan açıklamaya  göre, Diyarbakır'ın Hani ilçesi kırsalında İl Jandarma Komutanlığınca düzenlenen  hava destekli operasyonda 2 terörist etkisiz hale getirildi.  
 
Hakkari'nin Şemdinli ilçesi kırsalında İl Jandarma Komutanlığı ve İl  Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen operasyonda 3, Tunceli-Merkez  kırsalında İl Jandarma Komutanlığınca 22 Haziran'da başlatılan Şehit Jandarma  Binbaşı Yavuz Sonat Güzel-365 Operasyonu kapsamında 1 teröristin daha etkisiz  hale getirildiği belirtildi.  Şemdinli kırsalında devam eden operasyonda, 1 teröristin daha etkisiz  hale getirildiği kaydedildi.  Böylece Diyarbakır, Hakkari ve Tunceli'de etkisiz hale getirilen  terörist sayısı 7 oldu. Hakkari Valiliğinden yapılan açıklamada da İl Jandarma Komutanlığı ve  İl Emniyet Müdürlüğü görevlilerince bölücü terör örgütü PKK/KCK'nın  faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik çalışmaların devam  ettiği bildirildi.
 Açıklamada, "İlimiz Yüksekova ilçesine bağlı Çobanpınar, Onbaşılar,  Yediveren, Pirinin ve Şemdinli ilçesine bağlı Tuğlu bölgelerinde icra edilen  operasyonlar neticesinde 2'si kadın olmak üzere 4 bölücü terör örgütü mensubu  etkisiz hale getirilmiştir." ifadelerine yer verildi.
 
 
Öte yandan Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesine düzenlenen hava harekatıyla terör örgütü PKK'ya ait hedefler vuruldu, 2 terörist etkisiz hale  getirildi. Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Irak'ın  kuzeyindeki Gara bölgesine Pençe Harekatı ile koordineli hava harekatı  düzenlendi.
Harekat kapsamında, PKK bölücü terör örgütü tarafından silah mevzii,  barınak ve sığınak olarak kullanılan hedefler vuruldu, 2 terörist daha etkisiz  hale getirildi.
 

ETİKETLER