Terör örgütü PKK'nın hendek planı

13 Mart 2018 Salı - 9:53 | Son Güncelleme : 13 03 2018 - 9:53

Terör örgütü PKK, sözde şehir direnişi için 2 bin teröristi şehir çevresinde hendek kazmaya yönlendirdi. Günlük giysiler giydirilen teröristler sivil gibi gösteriliyor. Terör örgütünün zorla alıkoyduğu binlerce kişiyi yine zorla buraya getireceği belirtiliyor.


Yeni Şafak gazetesine şehir genelinde yaşanan olaylar dair bilgi veren Ebu Adnan, sivil kıyafetler giyerek görüntü veren PKK militanlarının ilçeye dönük operasyonun başlaması ile mevzilere PKK’nın zorla alıkoyduğu binlerce sivili getireceğini söyledi.

Ebu Adnan, “Maarata köyünde örgütün büyük bir hapishanesi var ve orada PKK’ya muhalif 2 binden fazla insan zorla tutuluyor ayrıca kırsaldan getirdikleri binlerce sivili göz hapsinde tutuyorlar, Afrin’e müdahele başladığında hepsini hendeklere sürecekler” diye konuştu. Ebu Adnan, pazartesi günü kurulan PKK barikatlarını aşarak güneye giden 400 araçlık sivil konvoyunun da Halep’e ulaştığını ifade etti

İmkan bulan her sivilin Afrin’den ayrılmakta tereddüt etmeyeceğini vurgulayan Afrinli kaynak, bazı araçlara PKK militanları tarafından ateş edildiğini belirtti.

 

(Yeni Şafak)

ETİKETLER