Tepki çeken miting sonrası Alevi derneğinden flaş karar!

14 Kasım 2016 Pazartesi - 13:05 | Son Güncelleme : 14 11 2016 - 13:23

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu, Köln'de Türkiye aleyhine; PKK ve Abdullah Öcalan lehine sloganlar atılan miting sonrası Demokratik Güç Birliği ile ilişkilerini dondurdu.


 Almanya'nın Köln ketinde, Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu AABK'nın öncülüğünde 12 Kasım Cumartesi günü düzenlenen, "Özgürlüğe, Demokrasiye, Laikliğe Evet-Faşizme, Şeriata Hayır" mitinginde PKK yandaşlarının yaptığı provokasyonun yankıları sürüyor. AABK, 30'dan fazla kurumun yer aldığı ve mitinge destek veren Demokratik Güç Birliği Platformu ile ilişkilerini dondurdu.
 
TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜDÜ, İLİŞKİLER DONDURULDU
 
Ren Nehri kıyısındaki Deutzer Werft Meydanı'nda düzenlenen ve binlerce kişinin katıldığı mitingde alanın ön kısmına yerleşen PKK yandaşı bir grup Türkiye aleyhine; PKK ve Abdullah Öcalan lehine sloganlar atmıştı.
 
Grup, organizatörlerin uyarılarını dikkate almayarak Abdullah Öcalan posterleri ve PKK sembollerini indirmemişti. Mitingdeki bu görüntüler nedeniyle özellikle sosyal medyada Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu'na tepkiler çığ gibi büyüdü. Bunun üzerine bir mesaj yayınlayan AABK, miting alanında verilen görüntüyü eleştirerek Demokratik Güç Birliği Platformu ile ilişkilerini dondurduğunu duyurdu.
 
 
 

ETİKETLER