Televizyon tarihinin en unutulmaz yarışma programları 31 January, 21:17'de eklendi

Yayınlandığı dönemlerde büyük yankılar uyandıran ve milyonlarca insanı ekran başına kilitleyen yarışma programlarının bakalım hangilerini hatırlıyorsunuz...

1. 1. Kelime Oyunu
Ali İhsan Varol'un sunuculuğunu yaptığı 2009 - 2014 tarihleri arasında farklı kanallarda yayınlanan programı unutmak ne mümkün ?
2. 2. Biri Bizi Gözetliyor
Dünya'da ve ülkemizde zamanında fenomen olmuş ve birçok tartışmalara konu olan yarışma programını unutmadık!
3. 3. Evet Hayır
Usta sunucu Erkan Yolaç'ın sunuculuğunu yaptığı, yarışmacıların sorulan sorulara Evet ya da Hayır dememek için direndiği yarışma
4. 4. İner misin Çıkar mısın?
Boran Kaya'nın sunuculuğunu yaptığı televizyon tarihinin ilk 'Yetenek Sizsiniz' versiyonudur. Hakan Yılmaz ve Şafak Sezer gibi isimleri medya dünyasına kazandırmıştır.
5. 5. Passaparola
Metin Uca'nın sunuculuğunu yaptığı bir bilgi yarışması olarak yayınlandı. Yarışma da şüphesiz en çok dikkat çeken dansçılarıydı :)
6. 6. Çarkıfelek
Televizyon tarihinin en uzun soluklu ve bitmek bilmeyen bir yarışma programı :) 
Tarık Tarcan ile başlayan sunuculuk görevini yıllardır Mehmet Ali Erbil yürütmektedir.
7. 7. Turnike
Güner Ümit'in sunuculuğunu yaptığı yarışma 1992'de ekrana gelmiş ve yarışma klasikleri arasına girmiştir
8. 8. Şahane Pazar
Süheyl ve Behzat Uygur kardeşlerin sunuculuğunu yaptığı bir efsane yarışma programı daha. Yayınlandığı dönem millet ekrana kitler ve bu yüzüğü değdirmeden düzenekten geçirilirken küfürler havalarda uçuşurdu :)
9. 9. Akademi Türkiye
Rahmetli Barış Akarsu ve Özgür Çevik gibi büyük isimleri sanat dünyasına kazandıran ses yarışması.
10. 10. Adam Olacak Çocuk
Merhum sanatçı Barış Manço'nun sunuculuğunu yaptığı ve çocuklara şarkı söyleterek onları eğlendirdiği bir güzelim yarışma programıydı. Barış abi çocukları kırmamak için hepsine 10 puan verirdi. Allah rahmet eylesin :(
11. 11. Dokun Bana
Yarışmacıların kazanmak istedikleri arabaya saatlerce dokunduğu ve elini çeken kişilerin elendiği, tarihin belkide en heyecansız yarışmasıydı.